Blog
.
szpak80
45 obserwujących 1172 notki 1139063 odsłony
szpak80, 12 marca 2018 r.

Putin powinien wreszcie zacząć finansować Biełsat, albo chociaż współfinansować

Jak długo można brać na siebie koszty, które powinien ponosić kto inny?

Poza innymi korzyściami, zaoszczędzone pieniądze można by było wydać na potrzeby polskiej mniejszości na Białorusi, bądź inne zgodne z polską racją stanu. Gdyby nie było Biełsatu, Moskwa z pewnością by go stworzyła i... musiała płacić na jego utrzymanie.

-----
"Telewizja Biełsat to istniejący od dekady, wchodzący w skład TVP kanał satelitarny, nadający w języku białoruskim. Finansowana jest przez TVP (mniejszościowy wkład) oraz MSZ. W 2016 roku budżet stacji wyniósł 26,3 mln zł: TVP wpłaciła 8,4 mln zł, 0,9 mln zł pochodziło z dotacji zagranicznych, a reszta z MSZ". Ta "reszta z MSZ" to 17 milionów złotych.
02.2018 r.
"Agnieszka Romaszewska-Guzy poinformowała, że rząd znalazł 20 mln zł na kierowaną przez nią telewizję, co ma zapewnić jej normalne funkcjonowanie do końca 2018 roku. Pieniądze pochodzić mają na razie z dotacji celowej MSZ, ale niewykluczone, że od przyszłego roku ministerstwo będzie w sposób stały finansowało stację ze swojego budżetu. Trwają rozmowy w tej sprawie pomiędzy szefostwem telewizji, a MSZ". "w 2018 roku TVP deklaruje wkład finansowy na stację w wysokości ponad 7 mln zł".

----

Wcześniej:
"Przyszłość Telewizji Biełsat nie była jasna od sierpnia 2017 roku, gdy Ministerstwo Spraw Zagranicznych cofnęło pieniądze na jej funkcjonowanie. W związku z czym podobny ruch zapowiedziała także TVP (Biełsat finansowany jest w większej części przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w mniejszej - przez telewizję publiczną)".

"Wobec wstrzymania pieniędzy przez ministerstwo, prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział w sierpniu, że czeka na jasną deklarację ze strony rządu, czy chce dalej utrzymywał telewizję".

"Jacek Kurski napisał w sprawie pieniędzy dla Biełsatu do ówczesnej premier Beaty Szydło, ale dopiero zmiana na stanowisku premiera, a co za tym idzie: zmiana szefostwa MSZ, diametralnie odmieniła sytuację. Jeszcze jako wicepremier, Mateusz Morawiecki zaangażował się w szukanie pieniędzy dla telewizji. - Porozumienie w tej sprawie jest już coraz bliżej - mówiła nam w listopadzie 2017 roku Agnieszka Romaszewska-Guzy. Ujawniła też, że od lata trwały rozmowy z ówczesnym ministrem finansów, obecnym premierem".

(źródło cytatów: wirtualnemedia)

Opublikowano: 12.03.2018 14:24. Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 14:42.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Stanishev jako premier: Rosja i Bułgaria podpisały umowę o budowie gazociągu (2008)Stanishev...
  • Bingo!
  • @politically.correct Wiem jaka to jest forma, a niuasować przymiotnikowo od słowa awanturnik...

Tematy w dziale