58 obserwujących
1402 notki
1399k odsłon
  169   0

Francja Vichy. Rocznica rządu socjalisty i federalisty europejskiego Lavala

 12 lipca 1940, po uzyskaniu od parlamentu pełni władzy (10.07), marszałek Petain, jako głowa państwa i premier, mianuje wiceprzewodniczącym rady ministrów Pierre Lavala, który utrzyma to stanowisko po utworzeniu pierwszego rządu Vichy przez Petaina w dn. 16 lipca. Rząd ten opisywany jest jako V rząd Lavala, dodajmy: doświadczonego lewicowego polityka 3 republiki, zasiadającego w ławach jako „Niezależny Socjalista" (to socjaliści, którzy nie odrzucali udziału w rządach „burżuazyjnych”, podobnie jak inna lewicowa grupa – radical, radical-socialistes, związana z biznesem i nie tylko, tacy socjaliści- liberałowie antykatoliccy. Od jednych /niezależni socjaliści/ i drugich /radykalni i radykalni socjaliści/ na kilometr czuć masonerią, tylko niekiedy pisze się o tej przynależności wprost).

image

Laval to orędownik i „główny architekt” współpracy (kolaboracji) niemiecko-francuskiej w okresie II wojny.

Póżniej jeszcze, po przerwie od rządów od połowy grudnia 1940 r., zostanie szefem rządu od połowy kwietnia 1942 r. do 17 sierpnia 1944 r. (piastując funkcje szefa MSZ, MSW, i propagandy - do 12.1943).

image

Pierre Laval (1883-1945) – przez całe życie związany z socjalizmem, karierę polityczną rozpoczął w ławach skrajnej lewicy jako deputowany francuskiej sekcji międzynarodówki socjalistycznej (SFIO) w latach 1914-1919 (w czasie wojny sprzeciwiał się planom Clemenceau całkowitego rozbicia Niemiec, popierał postulaty zjazdów socjalistyczno-bolszewickich w Kienthal i Zimmerwald – gdzie m.in. rzucano /"Lenin", "Trocki", "Zinowiew"/ wezwania do przekształcenia wojny w wojnę domową i rewolucję); przez cały okres międzywojenny, do 1940 r., Laval był socjalistycznym burmistrzem Aubervilliers (1923-40) i deputowanym (1924-27) i senatorem (1927-1940) grupy politycznej „Niezależni Socjaliści”. Minister kartelu lewicy w 1925 r., trzeci najmłodszy w historii i jednocześnie czterokrotny premier 3 republiki - na wniosek prezydentów: radykała Paula Doumer (który w głosowaniu pokonał Aristida Brianda, a zginął zastrzelony niespełna rok póżniej) i jego następcy radykała-socjalisty Gastona Doumerque, oraz Lebruna (republikanie demokratyczni – utworzeni przez socjalistów radykałów po zniknięciu monarchistów i ). Laval to także dziesięciokrotny minister szeregu rządów (ulubione teki to MSW i MSZ) i „pierwszy francuski polityk, który został triumfalnie przyjęty w Nowym Jorku i Waszyngtonie, pierwszy szef rządu nazwany przez magazyn Time „Człowiekiem Roku’”. (wkrótce dołączą do niego inne nadzieje globalistów, użyteczni także z innych względów, lewicowi rewolucjoniści – Roosevelt, Hitler, Stalin).

image

„Jego mentor, socjalista i laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1929) – Aristide Briand - przekazał mu swój dogmatyczny pacyfizm i projekt europejskiego związku federalnego”. Briand, zainspirowany Kalergim, to jeden z gońców globalistów od ustanawiania nowego porządku, w wyniku czego Briand znany był też z zaciekłego zwalczania Kościoła katolickiego we Francji, wraz z przejmowaniem jego majątku.

…- > Coudenhove-Kalergi (i plan Kalergi) - > Briand - > Laval.

Wśród tzw. techników w czasie pierwszego premierostwa Lavala, znajdujemy inną gwiazdę lewicy 3 masońskiej republiki, radykała-socjalistę Rene Bousqueta (1909-1993) – póżniej działającego we Froncie Ludowym (sojusz socjalistów i komunistów), który w czasie rządów VIchy będzie odpowiadał za policję francuską i m.in. wyłapywał Żydów.

image

(futrzany kołnierz)

W czasie rządów Frontu Ludowego (Bluma), w wieku 27 lat radykalny-socjalista Bousquet „został w 1936 r. zastępcą szefa biura dyrektora bezpieczeństwa narodowego. Był odpowiedzialny za nadzór nad fiszkami (kartami), zbieranymi przez kolejne administracje, zawierały one dane na temat 5 milionów Francuzów i 2 milionów obcokrajowców, sklasyfikowanych jako „podejrzani” i „nieporządani”. „Upadek rządu radykalnego socjalisty Combesa po aferze fiszek, 19 stycznia 1905 r. nie położył kresu państwowej rejestracji części Francuzów [chodzi o katolików] przy pomocy lóż masońskich. Było to robione przez wszystkie rządy lewicy, od rządu, który zastąpił rządy Emile Combesa”. „W drugim rządzie Lavala w Państwie Francuskim, utworzonym 18 kwietnia 1942 r. Bousquet zostanie mianowany sekretarzem generalnym policji i pozostanie na tym stanowisku do 13 grudnia 1943 r. Będzie wielkim organizatorem łapanek w lecie 1942 r. i przekaże Niemcom Żydów z obu stref - okupowanej i wolnej”. Z czasów Vichy datuje się także jego bliska znajomość z przyszłym prezydentem socjalistą Francois Mitterrandem (również funkcjonariuszem Vichy), swoboda z jaką będzie się poruszał po wojnie (z dwuletnią przerwą i do czasu) ten członek wielu rad nadzorczych i sekretarz rady banku Indochin, łącznie z wpadaniem w odwiedziny do Pałacu Elizejskiego, wskazuje, że dużo wiedział i był na wysokim stopniu w… hierarchii. Bousquet, b. szef policji Vichy, spędził ostatnią przed egzekucją noc z targającym się ponoć na swoje życie P. Lavalem.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale