Blog
kochaj OB-CIACH - pokaż, że masz swoje poglądy!
Niegdysiejszy Blondyn
Niegdysiejszy Blondyn Wyrzuć telewizor, obejrzyj rze
85 obserwujących 539 notek 280446 odsłon
Niegdysiejszy Blondyn, 26 czerwca 2009 r.

Co to jest uśmiech?

Czymś co wzbudza naszą największą sympatię dla drugiej osoby, jest uśmiech. Żaden inny wyraz twarzy nie działa na nas tak, jak właśnie uśmiech. Cóż jest w uśmiechu takiego, co powoduje, że widząc go, chowamy pazurki, pogoda spływa na naszą twarz, nerwy są trochę spokojniejsze, uprzejmość jest dopuszczona, a i serduszko czuje trochę więcej ciepła? Spróbujmy się nad tym chwilkę zastanowić.

Uśmiech powoduje, że część mięśni twarzy jest nadmiernie napięta, co sugeruje wysiłek włożony w doprowadzenie twarzy do takiego stanu. Częstym skutkiem uśmiechu jest odsłonięcie wstydliwie traktowanych przez dużą część populacji, zasłoniętych zwykle, zębów.

Nic dziwnego, że na widok męczącego się człowieka, odsłaniającego wstydliwe części ciała, nasze pazurki chowają się, robimy się mniej spięci, bardziej otwarci, a słoneczko piękniej dla nas świeci.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

yooreck.net Błędne założenia sprawiają, że wnioski są nic nie warte. Kłamstwo, bardzo sprawnie potrafi udawać prawdę. No i mamy lodową górę nieporozumień. Góra lodowa ozdobiona jest emocjami, które utrudniają logice i kulturze wydostać się na powierzchnię.


Jarosław Kaczyński

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż uczciwi Polacy Jarosława mają!


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @PROWINCJAŁKA A poza tym: gardłuj, głoś i takie różne, które dadzą mi pretekst do...
  • @PROWINCJAŁKA Prowincjałka: Jako naród powinniśmy jednak starać się wychodzić z tego...
  • @ROSEMANN dziękuję i kłaniam się

Tematy w dziale