quwerty quwerty
289
BLOG

O zachowaniu się na schodach( ciała) ; przeciążenia , brak wiedzy i kultury.

quwerty quwerty Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Jak  zachowuje się ciało ludzkie przy schodzeniu po schodach każdy widzi..kto nauczył się podstaw fizyki  Newtona; choć większość nie rozumie...

(w tym większość blogerów  smoleńskich wypowiadających się na temat  przeciążeń  działających na pasażerów czy na konstrukcje w trakcje  zderzenia  samolotu z podłożem ale skoro  mylą sie  w  tak prostym zagadnieniu to cóż mądrego mogą napisać na temat "katastrofy "? )


Dla przypomnienia: przy schodzeniu  po schodach na ciało człowieka działa przeciążenie do ok.1,5g.Co  praktycznie  oznacza  te  1,5g - że człowiek odczuwa w tym momencie działanie  dodatkowej  siły  przeciążenia - oprócz działające  stale siły  ciążenia - a  człowiek  czuje  się  cięższy - tak jakby  jego waga wzrosła o 50%; jeśli ktoś waży  80kg to w tym momencie jego"waga"wynosi 120kg.  Gdyby  przeciążenie przy schodzeniu  po schodach wynosiło 8g-tak jak kiedyś ktoś błędnie podał w Wikipedii  to człowiek  o wadze 80kg ważył by w  tym momencie 640kg...

A teraz przykład - jaki był i jest poziom wymiany opinii na ten temat:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Czy ignorant już zrozumiał"( skierowane do mnie..)

 indeed4 26.11.11, 11:03
że jego wiedza o spalania aluminium i generalnie z dziedziny fizyki jest taka, jak w temacie obciążeń stawów, czyli zerowa?

"Korepetycje geniuszu" ( skierowane do mnie..)
indeed4 26.11.11, 10:50
www.biomexim.com.pl/Nowe/biomechanika/biomech1.htm


Czytać i nie wypisywać pisowska niegramoto w sygnaturkach bzdur.

............................................

Co było w  sygnaturce:

Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.

..

W sygnaturce  cytuję błędna opinię lekarza-który  jak widać nie ma pojęcia  o fizyce.

Prawidłowy zapis  winien być taki:

W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi w przybliżeniu   jednokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kG wynosi to  100 kG.

Wyjaśnienie:

Ciężar jest przenoszony przez ciało- w tym przypadku przez jedną nogę na podłoże; jeżeli wektor  siły ma wartość100kG

to taka siła działa  na podłoże  i siła reakcji podłoża wynosi także 100kG.


Jakich "argumentów"używa  tak nieudolnie  indeed4.

Po  pierwsze stosuje  erystykę i zmienia temat:

- pisze na temat obciążeń stawów-co jest zupełnie  innym zagadnieniem niż przeciążenie ciała wynikające ze schodzenia po schodach ( ruch opóźniony)

Pokazuję i objaśniam:

Na zdjęciu   niżej -głęboki przysiad na jednej nodze  zaznaczyłem dwie siły:

-  siła  przeciążenia( w pozycji  statycznej  1g)

- siła obciążenia  stawu kolanowego,która w tej pozycji może wynosić nawet  4BW ( BW umowna jednostka- wielokrotność  wagi  ciała;  czasami w tych jednostkach podaje się  też wielkość przeciążenia)

Różnica między  tymi siłami  jest taka , że siła przeciążenia  oddziaływuje na zewnątrz ciała - pojawia się  siła reakcji  podłoża  ( w literaturze  anglojęzycznej określana jako GRF ( ground reaction force); z kolei siła obciążeń stawów jest siła wewnętrzną, równoważoną wewnątrz ciała. 


image


image

zdjęcie: shape.com


Indeed4  powołał  się na  artykuł firmy Bioexim na temat  : Biomechanika i Anatomia Stawu Biodrowego , bluzgając ale

nie komentując o co mu chodzi -masz i już. No to zaglądnijmy:

Wg badań Zakładu Doświadczalnej Analizy Konstrukcji Inżynierskich i Biomechanicznych Politechniki Wrocławskiej oraz Kliniki Ortopedii Akademii Medycznej we Wrocławiu przedstawiony poniżej model jest optymalny dla obciążeń stawu biodrowego.

image

W przypadku stania na jednej nodze wypadkowa sił działająca na staw a pochodząca od masy głowy, tułowia, kończyn górnych oraz drugiej (uniesionej) nogi wynosi 81% całkowitej masy ciała.

Jak widać w  artykule nie mam mowy o przeciążeniach  tylko obciążeniach stawów-

-  mylone  są pojęcia  masy  i siły

uwaga:   w przypadku stania  na jednej  nodze  to obciążenie stawów nie jest wysokie(napięcie mięśni nie jest  duże) - wynosi tylko 81%  wagi     ciała.

Z kolei  gdybyśmy odnieśli się do przeciążeń to:

W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi w przybliżeniu   jednokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kG wynosi to  100 kG; analogicznie staw biodrowy- gdyż  wektor siły  ciążenia(przeciążenia)  przykładamy umownie w środku  ciężkości  ciała - ta siła  przenoszona jest na podłoże przez ciało  a więc, biodro   kolano.

.......................................................................................................................................................................................

Z tego powodu , że  prawidłowo  podałem wielkość przeciążenia  jaka  działa  na ciało  człowieka  w trakcie  schodzenia  ze schodów spotkało mnie w necie kilkaset bluzgów .

quwerty
O mnie quwerty

Od maja 2010 wskazuję na sprzeczność narracji MAK z elementarnymi faktami,śladami oraz prawami fizyki. "Jeszcze nigdy tak niewielu nie stanęło przeciw tak Wielu by bronić prawdy dotyczącej tragicznego zdarzenia lotniczego." "Jeszcze nigdy tak nie skompromitowało się środowisko techników, ekspertów, naukowców milcząc gdy do narzucania kłamliwej narracji łamie się elementarne prawa fizyki i ignoruje wiedzę."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka