Blog
niemcy i europa
politically.correct
politically.correct politolog amator
3 obserwujących 244 notki 161259 odsłon
politically.correct, 16 maja 2017 r.

Neonazista Horst Mahler i jego miłość do Polki

380 0 0 A A A

Pochodzący ze śląskiego Haynau Horst Werner Dieter Mahler został niedawno zwolniony z więzienia.

Urodził się w 1936 r. w Chojnowie pod Legnicą jako trzecie z czworga dzieci w rodzinie dentysty dra Willy'ego Mahlera i jego żony Dorothea z domu Nixdorf. Rodzice byli przekonanymi nazistami, z czworgiem dzieci byli wzorcową rodziną narodowo-socjalistyczną, NSDAP propagującą model rodziny 2+4. W wyborach do Reichstagu w czerwcu 1932 NSDAP osiągnęła w okręgu wyborczym Legnica 40% głosów.

Starszym bratem matki był Reinhard Nixdorf (1890-1934) zlikwidowany podczas tzw. puczu Röhma. Nixdorf był członkiem sztabu SA-Gruppe Schlesien, adjutantem i tym samym bliskim współpracownikiem Edmunda Heinesa generała SA (Obergruppenführer) okręgu Schlesien, zarazem prezydenta policji we Wrocławiu i wiceprzewodniczącego Gau Schlesien NSDAP.

Wyrastałem w małym śląskim miasteczku, w rodzinie średniomieszczańskiej mówił o sobie Horst Mahler, wiarę w Führera u rodziców nie zachwiało nawet zamordowanie brata i szwagra, w rodzinie się mówiło, że Führer nic nie wiedział. Rodzina uciekła przed Armią Czerwoną, ojciec popełnił samobójstwo w 1949 r. Ucieczka i samobójstwo ojca były kluczowymi wydarzeniami w determinującymi jego późniejsze życie.

W lutym 1958 roku Horst Mahler ożenił się z przyjaciółką ze studiów Ruth Frehn, w sierpniu urodził się syn Axel rok później w sierpniu córka Wiebke.W 1970 r. Ruth wystąpiła o rozwód.

Horst Mahler studiował prawo, był członkiem SPD a następnie lewackiego SDS. Mahler był adwokatem lewicy, znał wiele członków Frakcji Czerwonej Armii (RAF), którym też pomagał, za co odebrano mu prawo wykonywania zawodu oraz w 1974 r. skazano na 14 lat więzienia - jego obrońcami byli Otto Schily oraz Gerhard Schröder.

Zwolniony na probację otwiera ponowanie kancelarię adwokacką w Berline i przechodzi metamorfozę z maoisty do neonazisty. W roku 2000 wstąpił do NPD, konstytucja RFN jest dla niego prowizorium do czasu wskrzeszenia Rzeszy Niemieckiej. Wystąpienie w telewizji rozpoczął od pozdrowienia Heil Hitler. W swojej rezolucji nawołującej do powstania żądał zakazu gmin żydowskich w RFN oraz wydalenia wszystkich azylantów. Po wystąpieniu z NPD w 2003 roku założył zabronioną potem organizację oraz poruszał się w kręgach jawnie prohitlerowskich.

Za wielokrotne negowanie holokaustu i wiele innych przestępstw został w 2009 roku skazany na łączną karę 10 lat pozbawienia wolności i w zeszłym roku został zwolniony na probację. Do ponownej odsiadki nie zgłosił się i wyjechał na Wągry gdzie poprisł o azyl, tam go aresztowano.   

 

Horst Mahler jest od 20 lat żonaty z pochodzącą z Polski Elżbietą. Małżenstwo Mahler mieszka w Kleinmachnow pod Berlinem z synami Elżbiety z pierwszego małżenstwa.

Elżbieta Mahler jest prawniczką i prowadzi biuro porad prawnych w Berlinie.

W wywiadzie dla Weltwoche Elżbieta Mahler powiedziała, że: "jako Polka mam nieraz dziwne uczucie gdy Horst broni Hitlera i jego zbirów", bo miała ona babkę która przeżyła Auschwitz.

 

Elżbieta, Wiebke i Axel Mahler

Neonazista Horst Mahler i jego miłość do Polki

 

Christian Ströbele (Zieloni), Horst Mahler i Otto Schily (Zieloni/SPD)

Neonazista Horst Mahler i jego miłość do Polki

Horst Mahler i jego adwokat Gerhard Schröder


Bildergebnis für horst mahler gerhard schröder

 

https://derfallhorstmahler.files.wordpress.com/2015/07/mahler-weltwoche.pdf

https://www.rbb-online.de/panorama/beitrag/2015/07/ex-raf-anwalt-horst-mahler-in-haft-schwer-erkrankt.html

fotografia ma znak wodny, wydawnictwo Ullstein zezwala na przedruk w celach niekomercyjnych

http://www.gettyimages.de/detail/nachrichtenfoto/jurist-rechtsanwalt-dhorst-mahler-mit-seinem-anwalt-nachrichtenfoto/541056689

https://de.wikipedia.org/wiki/Horst_Mahler

https://www.hdg.de/lemo/biografie/horst-mahler.html

https://www.xing.com/profile/Elzbieta_Mahler

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • wypedzeni w Düren tylko 0,5%?
  • NPD jest w stanie rozkładu
  • CDU/CSU 32,8% (godzina 20.00) bez CSU CDU uzyskała poniżej 30% , tak na wyczucie piszę - 27-28%

Tematy w dziale Kultura