Blog
niemcy i europa
politically.correct
politically.correct politolog amator
3 obserwujących 244 notki 161259 odsłon
politically.correct, 30 czerwca 2017 r.

83 rocznica tzw. gejowskiego puczu Röhma

83 lata temu 30 czerwca 1934 roku odbyła się w Niemczech tzw. noc długich noży, akcja zorganizowana przez Hitlera w celu pozbycia się przeciwników politycznych.Masowe represje przeciwników narodowego socjalizmu zaczęły się w roku 1933 tuż po dojściu Hitlera do władzy. Krytyków niemieckiego kanclerza zamykano w obozach koncentracyjnych, jednym z pierwszych był obóz Breslau-Dürrgoy (obecnie Tarnogaj) założony w stolicy Śląska, a istniejący od kwietnia do sierpnia 1933 roku w którym więziono kilkaset osób.
Pretekstem represji latem 1934 roku był rzekomo planowany przez geja Röhma, szefa SA i ministra bez teki, zamach stanu tzw. pucz Röhma. Aresztowano a następnie zabito wielu przeciwników Hitlera, w tym wielu gejów. Oficjalna lista wymienia 83 osoby.

Represje dotknęły min. też i założyciela śląskiego obozu koncentracyjnego Breslau-Dürrgoy - szefa wrocławskiej policji Edmunda Heinesa (1897-1934) i jego kochanka a zarazem adiutanta Hansa Waltera Schmidta (1912-1934), zwanego „pani Heines”, który przyprowadzał Heinesowi młodziutkich chłopców. Podczas aresztowania Heines leżał w łóżku z Erichem Schiewek (ur. 1913), który zaczął płakać i całować Heinesa. Schiewek jest ofiarą przypadkową ponieważ Schmidt zaspał i Heines zaproponował mu spontanicznie towarzyszenie w locie do Bawarii. Wieczór spędzili oczywiście w jednym łóżeczku. Schmidt i Schiewk byli jasnymi blondynami, Heines był prawie białowłosy i preferował u chłopców swój kolor włosów.    W aucie po lewej stronie szef SA Ernst Röhm, obok jego kochanek szef SA w Berlinie Karl Ernst, obok kierowcy adiutant Röhma Julius Uhl, kierowcą był Johann Heinrich König. Cała czwórka gejów została zlikwidowana.

Ernst Röhm i Karl Ernst image

image


Julius Uhl i kierowca Johann Heinrich König

image


Edmund Heines trzeci od lewej, obok Heinrich Himmler  

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • wypedzeni w Düren tylko 0,5%?
  • NPD jest w stanie rozkładu
  • CDU/CSU 32,8% (godzina 20.00) bez CSU CDU uzyskała poniżej 30% , tak na wyczucie piszę - 27-28%

Tematy w dziale