niemcy i europa
Na moim blogu zajmuję się sprawami niemieckimi i pragnę czytelnikom przybliżyć niemiecką politykę i kulturę.
10 obserwujących
419 notek
253k odsłony
253 odsłony

Syryjczyk z trzema żonami: chcę zostać Niemcem

Wykop Skomentuj9

Zamieszkały w okolicy Münster uchodźca polityczny z Syrii Abboud Sweid (40 l.) opowiada z dumą w BILDzie, że ma trzy żony i 13 dzieci, dziecko nr. 14 jest w drodze i że nocuje codziennie u innej żony według zasad Koranu. Pan uchodźca polityczny zapomniał przy tym, że Koran zezwala na posiadanie do 4 żon, ale gdy się je samemu utrzymuje. Z opowieści pana Syryjczyka, wynika, że po trzecim ślubie rodzina zdecydowała się na wyjazd do Niemiec, czyli już w Syrii pan Abboud Sweid nie był w stanie utrzymać trzeciej żony. W Syrii posiadał rzekomo firmę budowlaną.  

Pan Abbouud Sweid opowiada, że on i jego żony byli zaskoczeni po przyjeździe do Niemiec, że tutaj poligamia jest zabroniona i że nie dostali domu, tylko trzy mieszkania, dwa w tym samym budynku trzecie kilka domów dalej. Pan Abbouud Sweid jest zameldowany u pierwszej żony, tamte żony są według prawa niemieckiego jego przyjciółkami z którymi ma dzieci.    

Abboud Sweid uczęszcza pilnie na kursy języka i chce podjąć pracę, co oczywiście zwiększa jego szansę na stały pobyt.  

Abboud Sweid do BILDa otrzymujemy 3785 euro miesięcznie. Oczywiście netto. Miły Abboud zapomniał, że czynsz też jest zasiłkiem, powiedzmy 3000 euro i ubezpieczenie chorobowe też, powiedzmy 100 euro od osoby na 17 osób, razem zasiłek wynosi minimum 8500 euro miesięcznie. 

Abboud Sweid do BILDa „cieszyłbym się, gdybym został Niemcem“.  


Syrien-Flüchtling Abboud will Deutscher werden So lebe ich mit drei Frauen und 13 Kindern 

„Ich würde mich freuen, wenn ich Deutscher werden könnte“ 

https://www.bild.de/bild-plus/news/inland/news-inland/abboud-will-deutscher-werden-so-lebe-ich-mit-drei-frauen-und-13-kindern-61748700,jsRedirectFrom=conversionToLogin,view=conversionToLogin.bild.html?fbclid=IwAR1EkpqFbCMngxz71qkXf72HooQwLhzCOOwdXsG0Cb6QyGSqhzJyt-lqZ4c


 image

 


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale