nikander nikander
295
BLOG

Gdy nieomal krew mnie zalała

nikander nikander Polityka Obserwuj notkę 12

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?


       Różne to dziwadła są zapraszane do TVPIS po godzinie 20-tej. Kilka dni temu była tam europosłanka Jadwiga Wiśniewska a swoją nieostrożność w wchodzeniu na ten kanał o mało nie przepłaciłem utratą zdrowia. Wystarczyło niewiele, wystarczyło, że ten gigant myśli ekonomicznej zaczął szuflować nam, że PiS tak dobrze żondzi, że mógł z budżetu  dofinansować przedsiębiorców na kwotę 100 mld zł. Już kilkakrotnie pisałem o tym, że PiS gąskami stoi. Takie to bez skrupułów gęgają to co z Żoliborza do wierzenia podają.
      Mój poziom adrenaliny może nie skoczyłby tak wysoko gdyby Prezes Glapiński nie tłumaczył źródła pochodzenia tych pieniędzy jak przysłowiowej "krowie na rowie".

https://youtu.be/dktvlX3lpms

     Niestety niewielu Polaków tam weszło i obejrzało, a podejrzewam, że ten klip wkrótce zostanie zdjęty. Z resztą, po co ma tam wisieć skora ani opozycja ani propozycja niewiele z niego mogłaby zrozumieć.

Podnosząc ten temat w kampanii wyborczej poszczególni kandydaci mogliby ciemnemu ludkowi wytłumaczyć:
Możliwa narracja Dudy:
      Prawdą jest, że stosujemy metodę dolewania wody do rosołu, aby dla wszystkich starczyło. Mądre to i sprawiedliwe. Odrobina tej wody – jakieś 60 do70 mld zł – jest uzasadniona. Wszystko co powyżej to jazda po bandzie i musicie spodziewać się konsekwencji. Każda gospodyni wie czy po kolejnym dolanym wiadrze to jeszcze jest rosół, czy fekalia wybijające gejzerem jak po ulewie w Warszawie.
Możliwa narracja Trzaskowskiego:
    Programy socjalne będziemy finansowali z tego samego źródła co PIS. Nie bójcie się: rząd może mieć tyle pieniędzy ile będzie chciał i zakażę sprawdzana skutków budżetowych projektów na przychylanie Wam nieba.

A co do wspomnianej europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej.

Dobrze, że wyeksportowano ją do Brukseli. Jednej pisowskiej idiotki mniej. Jednak narażanie trochę kumatych na zawał serca to niebezpieczna zabawa i powinna być zakazana.

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?

    Tagi: ‪wybory


nikander
O mnie nikander

Józef Kamycki - obecnie na emigracji wewnętrznej

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka