16 obserwujących
192 notki
197k odsłon
  90   2

Precz z komuną - nowy fabularyzowany serial dokumentalny

W dniu dzisiejszym zrealizowano pierwsze zdjęcia studyjne do fabularyzowanego dokumentu pt. Precz z komuną!

Będzie to serial dokumentalny z elementami fabularyzowanymi opisujący walkę z reżimem komunistycznym nielicznej grupy byłych opozycjonistów w pierwszych miesiącach po 13 grudnia 1981 roku, którym junta wojskowa nie zdołała "złamać kręgosłupów".

Serial będzie przedstawiał sylwetki niemal całkowicie zapomnianych lub nieznanych byłych opozycjonistów, więźniów politycznych, ale również tych, których reżim komunistyczny nie zdołał nigdy dorwać mimo, iż dokonywali spektakularnych, brawurowych akcji przeciw reżimowej przemocy stosowanej przez Milicję i SB po 13 grudnia 1981 roku. Między innymi o Tadeuszu Drzazgowskim, który ukrywał się przed łapami SB do 1989 roku. 

Bardzo często ci nieznani bohaterowie nie angażowali się politycznie po przewrocie 1989 roku. Nie dążyli do osiągnięcia kariery politycznej w nowej RP. Spowodowało to, iż wielu z nich zostało całkowicie zapomnianych czy wręcz pomijanych w tzw. głównym nurcie. Ludzie ci nierzadko umierali w nędzy lub żyli na granicy minimum egzystencji. 

Istotną informacją jest to, iż serial finansowany jest całkowicie ze środków prywatnych bez najmniejszego udziału nadawców publicznych i instytucji państwowych, którzy niechętnie angażują się w realizacje projektów o tym temacie. Mimo próśb producentów o jakiekolwiek zaangażowanie się w projekt TVP przedstawiciel mediów publicznych nie wyraził żadnego zainteresowania tematem z powszechnie wiadomych powodów 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale