Mieszczuch7 Mieszczuch7
23
BLOG

Kryminał z powodzią?

Mieszczuch7 Mieszczuch7 Polityka Obserwuj notkę 4

 

Naterenach objętych powodzią działa 47 tys. strażaków,4 tys. policjantów, 1110 żołnierzy. Skierowano takżesprzęt – 10 tys. pojazdów pożarniczych, 58 wojskowych  transporterów pływających i łodzi saperskich.Na teren Małopolski i Śląska przesunęliśmy 5 śmigłowcówpolicyjnych.Używanych jest prawie 80 łodzi, w tym także płaskodenne. (informacja sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasza Siemoniaka, Sejm, 20.05.2010)

 

W  mediach i w necie mnożą się pytania, czy powódź odbierze poparcie Platformie? W telewizji przeplatają się reportaże z powodzi, nieliczne skargi poszkodowanych i uspokajające wypowiedzi polityków. Nie jest tak źle, klęski nie ma! Tusk w ekranach od rana do rana, na okrągło.

Przemknęła się tu i ówdzie wiadomość, że mieszkańcy zdani są sami na siebie: sami - jak potrafią - usypują wały z ziemi, zwożą worki z piaskiem. Można usłyszeć o dzielnych strażakach - ochotnikach, którzy walczą bez snu przez ostatnie dwie doby.  Niestety, jakoś mało widać żołnierzy, którzy zazwyczaj służyli ogromną pomocą przy takich katastrofach: umacniali wały, dostarczali żywność, pomagali w ewakuacji, ratowali życie... A teraz słychać, że tu jest dziesięciu, tam dwudziestu, a czasem jakaś łódź czy amfibia... Tak się oto mści "profesjonalizacja" armii, bezmyślne obcinanie budżetu na wojsko!  Brak jest żołnierzy, brak szeregowców, którzy mogliby być pomocą w takiej sytuacji.

Rząd pozbył się żołnierzy i dziś nie ma kto walczyć z powodzią! Teraz jest średnio 137,5 żołnierza na województwo, 7 transporterów i 10 łodzi. Nic dziwnego, że są niemal niewidoczni! Śmigłowiec - nie w każdym województwie... chociaż wydaje się, jakby latały stadami, bo śmigłowiec pokazują nam w każdym reportażu telewizyjnym!

Czy można przyjąć za prawdziwą informację minstra Siemoniaka? Nie wiem, bo RMF24 podaje zupełnie inne dane i, na przykład, informację, że ledwie połowa z transporterów pływających uczestniczy w akcji. Gdyby to była prawda, że nawet będące w dyspozycji środki nie zostały w pełni wykorzystane, to byłby kryminał! 

Mieszczuch7
O mnie Mieszczuch7

„Jedenaście dni temu dość mało znany bloger Mieszczuch7 napisał bardzo ciekawą notkę p.t. "Nowy mur - warszawski". Jako pierwszy zauważył on, że dzięki stalowym barierkom Pałac Prezydencki zaczął przypominać warowną twierdzę. Porównał on to do muru oddzielającego Żydów od Palestyńczyków oraz do wysokich płotów, które rozdzielają katolików i protestantów w Belfaście. Później także inni publicyści /n.p. Johny Pollack/ czynili podobne porównania, ale Mieszczuch7 był pierwszy. Jego poprzednia notka o ataku na niezawisłość Rzecznika Praw Obywatelskich też była bardzo interesująca. Warto zaglądać na ten blog.” elig, 28.08.2010

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Polityka