42 obserwujących
891 notek
910k odsłon
1071 odsłon

Pawlak, Sawicki, ujawnijcie te uwagi!

Wykop Skomentuj16

Po sobotnim liście premiera Jarosława Kaczyńskiego do premiera Donalda Tuska nastąpiła wreszcie dyskusja o rolnictwie. Nie to, żeby sam Tusk pofatygował się i dał jakąś merytoryczną odpowiedź. Nie , co to, to nie! On dalej stosuje metodę olewactwa. Uznał, że jego to nie dotyczy, niech się Pawlak z Sawickim martwią!  A Pawlak, naczytawszy się modnych broszurek, postanowił przemalować krytyki na pochwały, ba, przekuć tę porażkę w sukces!

A więc mamy taki sukces? Udawadniacie nam mistrzowie trwania przy korycie, z niby chłopskiej partii, że polskim chłopom jest tak świetnie, że już niczego więcej nie potrzebują? Bronicie się rękami i nogami przed tym, żeby cokolwiek więcej wyrwać dla polskiego rolnika z unjnego budżetu? Dlaczego się przed tym tak bronicie, żeby nie dać polskiemu rolnikowi tyle samo pomocy unijnej jak rolnikowi francuskiemu i niemieckiemu? Dlaczego ma akurat polski rolnik nie mieć prawa do równej konkurencji?

W porządku, Panie Pawlak! Skoro chcemy rozmawiać o sukcesie i wojowniku Sawickim o dzielnym sercu, to proszę! Proszę nam opisać w szczegółach tę jego heroiczną batalię! Prosimy o więcej, więcej pięknych opisów bohaterskich bitew i zuchwałych starć! A skoro jeszcze nie nastąpiło - według Panów - przesądzające starcie, chcemy też wiedzieć, jak się do niego nasi bohaterowie przygotowują!

Ta historia ma kilka istotnych punktów:

- do 14 marca 2011 r., ostatecznego terminu, należało przesłać uwagi i poprawki do raportu Dessa;

- 2 maja 2011 Komisja Rolnictwa dokonała nowego przeglądu (sprawdzenia) raportu Dessa;

- czerwiec 2011 - odbyło się głosowanie raportu Dessa na posiedzeniu plenarnym; następnie złożony został wniosek Komisji Europejskiej dotyczący budżetu na okres 2014-2020;

- we wrześniu 2010 przedstawiona zostanie propozycja Komisji Europejskiej w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej.

W związku z tym apeluję do Pana Premiera Pawlaka i Ministra Sawickiego o ujawnienie, zapoznanie szerokiej opinii publicznej, z dokumentami potwierdzającymi:

- czy i jakie uwagi i poprawki do raportu Dessa zgłaszał polski rząd, dotyczące w szczególności równych dopłat dla polskich rolników (przypomnijmy: obecnie rolnicy polscy dostają ok. 200 euro do hektara, niemieccy - 300 euro, a francuscy - 250 euro)?

- jakie stanowisko polski rząd przedstawił na posiedzeniu Komisji Rolnictwa? Jakie argmuenty przeciwne uznał i dlaczego?

- czy przeciw raportowi Dessa głosowali posłowie PE z Platformy Obywatelskiej i PSL? A jeśli nie, to dlaczego? Jaki jest konkretnie postęp uzyskany w rezolucji czerwcowej wobec dotychczasowego, niekorzystnego dla Polski, podziału dopłat? 

- jakie konkretnie czynności zostaną podjęte w celu przeforsowania odpowiednich korekt i uzyskania zapisów w propozcyji KE, realizujących wcześniejsze przyrzeczenia o wyrównaniu dopłat bezpośrednich dla polskiego rolnictwa z rokiem 2013?

Apeluję do Panów Ministrów, zamiast kolejnego pustosłowia, pokażcie te rządowe poprawki, zgłaszane uwagi, dokumenty, pokażcie, kwity! Ujawnijcie tę Waszą srogą brukselską mitręgę! Gdzie ta Wasza walka o równe dopłaty?

 

 

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale