8 obserwujących
312 notek
329k odsłon
  1233   0

Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży na PlayStation 4. CD Projekt wyjaśnił powód

Cyberpunk 2077 został wycofany z internetowej sprzedaży na PS4.
Cyberpunk 2077 został wycofany z internetowej sprzedaży na PS4.

CD Projekt i Sony podjęły decyzję o wycofaniu hitu Cyberpunk 2077 ze sprzedaży na PlatyStation 4. Najgorętsza premiera roku naszpikowana jest błędami, które zostaną poprawione. 

Cyberpunk 2077 nie będzie można pobrać z PlayStation Store aż do odwołania - ustalił producent gry i konsol. - Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu - wyjaśnił CD Projekt. 

Fani na polską grę czekali aż 8 lat. Gdy w końcu można ją było kupić za ok. 200 złotych, okazało się, że pełna jest tzw. "bugów", czyli błędów technicznych. Pojawiały się one najczęściej na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale Cyberpunk 2077 denerwował w rozgrywce również użytkowników PC - mimo znacznie lepszych recenzji od fanów gry na klawiaturze. 

Na czym polegały błędy w Cyberpunk 2077? Puste uliczki Night City, spadek liczby klatek na sekundę poniżej 15 FPS, zawieszanie się rozgrywki, a nawet konsoli PS 4. CD Projekt zapewnił graczy, że dokona zwrotu poniesionych kosztów za produkcję. Duże poprawki do Cyberpunk 2077 zostaną wydane w styczniu i lutym. Poprawią one wydajność i rozgrywkę hitu. 

Wychodzą też patche do Cyberpunka na komputery:


- Po pierwsze, chcielibyśmy zacząć od przeproszenia za to, że nie pokazaliśmy wam gry na konsolach poprzedniej generacji przed jej premierą i, w konsekwencji, nie umożliwiliśmy podjęcia decyzji o zakupie bazującej na większym zasobie informacji. Powinniśmy zwrócić więcej uwagi na to, by gra funkcjonowała lepiej na PlayStation 4 i Xbox One - oświadczyli przedstawiciele studia CD projekt. 

- Sony Interactive Entertainment zależy na zapewnieniu wysokiego poziomu satysfakcji klientów i dlatego zaoferujemy pełny zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili grę Cyberpunk 2077 w PlayStation Store - przekonuje firma Sony. 

- Wcześniej nasz system premiowy skupiał się na recenzji gry i dacie premiery, ale po wzięciu pod uwagę okoliczności uznaliśmy, że nie byłoby to sprawiedliwe. Nie doceniliśmy, jak czasochłonne i skomplikowane jest to i zrobiliście wszystko, by dostarczyć też ambitną, wyjątkową grę - brzmi fragment maila wysłanego do pracowników przez Adama Badowskiego, szefa studia CD Projekt, do którego dotarł Bloomberg. 

Zamieszanie wokół gry wpłynęło na ostry spadek kursu CD Projekt na giełdzie - aż o 27,65 proc. w ubiegłym tygodniu. Wczoraj polska spółka zanotowała za to wzrost o ponad 3 proc. Cena za akcje oscyluje wokół ok. 309.2 złotych. 

Cyberpunk 2077 - o czym jest gra 

Cyberpunk 2077 nawiązuje do fabularnej gry karcianej z 1988 r. oraz gatunków powieści science-fiction Williama Gibsona, które przedstawiają ultrakapitalistyczną i anarchiczną wizję przyszłości. Jest też adaptacją papierowej gry fabularnej Cyberpunk 2020. Fabuła hitu osadzona jest 57 lat później w otwartym świecie Night City. Gracze wcielają się w najemnika V i obserwują wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, korzystając z różnych umiejętności hakowania i obsługi maszyn, jak też z broni palnych i do walki wręcz.

W produkcję zaangażowano aktora Keanu Reevesa, wcielającego się w głównego bohatera, rockmana-terrorystę Johnny'ego Silverhanda. W sprzedaży udostępniono polską wersję językową z udziałem m.in. Lidii Sadowej, Kamili Kuli, Michała Żebrowskiego.  Kilka godzin po premierze w Cyberpunk 2077 na platformie Steam grało jednocześnie ponad milion użytkowników, bijąc rekord gier jednoosobowych. CD Projekt szacowało sprzedaż produkcji na 40 mln egzemplarzy w 2021 roku. 

GW

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości