0 obserwujących
14 notek
16k odsłon
  1351   0

WICEMARSZAŁEK SEJMU U GŁODUJĄCYCH W KRAKOWIE

Dziś rano odwiedził nas wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz kilkoro posłów PiS. Udzielili nam poparcia, ale też poprosili o przerwanie protestu – deklarując, że ich klub parlamentarny skłoni Ministerstwo Edukacji do powstrzymania wprowadzenia w życie rozporządzenia niszczącego polską edukację.

Doceniamy troskę polityków PiS oraz ich chęć walki o dobro polskich uczniów. Jednakże zdajemy sobie sprawę z realiów obecnego życia politycznego i społecznego w Polsce. Nie musielibyśmy głodować, gdyby w parlamencie istniała możliwość merytorycznej debaty. Niestety, rząd jest daleki od postawy konsensualnej. Narzuca swoją wolę obywatelom, pomijając debaty z ekspertami oraz zainteresowanymi grupami społecznymi. Mogliśmy się przekonać, do czego prowadzi taka taktyka, gdy rząd próbował "przepchnąć" porozumienie ACTA.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wprowadzanie rozporządzeń nie wymaga konsultacji społecznych. Jednakże to tym gorzej – kluczowa reforma dotycząca szkolnictwa ma zostać wdrożona mocą urzędniczej decyzji.

Nie można na to pozwolić, i cieszylibyśmy się, gdyby na rząd mogła wpłynąć sama dyskusja w Sejmie. Niestety, doświadczenie wskazuje, że obecne władze są w stanie brnąć w każdy absurd. Dlatego właśnie głodujemy, dlatego ryzykujemy – bo tylko taki środek jest w stanie zwrócić uwagę władz na nasz postulat powstrzymania rozporządzenia.

Będziemy więc głodować do czasu, aż Ministerstwo Edukacji zawiesi prace nad rozporządzeniem i rozpocznie dyskusję z rodzicami oraz nauczycielami.

***

Informacje bieżące:

- Wczoraj do naszej głodówki dołączył student UJ  ze stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej Sebastian Kęciek.

- List poparcia przesłało nam 11 nauczycieli z krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 133.

Wkrótce na naszym blogu zamieścimy filmową relację z wizyty wicemarszałka Kuchcińskiego. A dziś o 22.30 w TVP Info nasz protest będzie tematem programu Jana Pospieszalskiego.

Prosimy o podpisywanie, rozysłanie protestu skierowanego do Ministerstwa Edukacji:
http://protest.ehistoria.org.pl/pl

Niech będzie nas jak najwięcej !!

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale