0 obserwujących
14 notek
16k odsłon
  953   0

7 DZIEŃ GŁODÓWKI: WZYWAMY MEN DO UJAWNIENIA EKSPERTÓW

W siódmym dniu głodówki wzywamy środowiska naukowe, oświatowe a także wszystkich dla których dobro naszych dzieci jest ważne do poparcia protestu głodowego odbywającego się w kościele św. Stanisława Kostki w krakowskich Dębnikach. Nie możemy pozwolić aby za pieniądze podatników ministerstwa w sposób arbitralny, bez prawdziwych konsultacji społecznych, narzucały rozwiązania wbrew opiniom społecznym.

Dziękujemy instytucjom, organizacjom, indywidualnym osobom za wyrazy poparcia, oraz pomoc protestującym. Dziękujemy tym mediom, które w sposób rzetelny i wyczerpujący informują o naszym proteście. Spotykamy się niestety z próba przemilczenia idei protestu. Ponad dwadzieścia lat temu wywalczyliśmy wspólnie demokratyczne państwo dla którego rzetelne informowanie miało być podstawą naszego wolnego kraju. Odwołujemy się do tych idei, bliskim wszystkim protestującym, dla dobra nas wszystkich, dla dobra naszych dzieci, dla dobra przyszłości Polski.

Wzywamy Ministerstwo Edukacji do natychmiastowego ujawnienia nazwisk ekspertów, którzy przygotowali nowe podstawy programowe dla szkół ponadpodstawowych, wzywamy Panią Minister do przybycia do protestujących i rozpoczęcia rozmów na temat zawieszenia rozporządzenia i rozpoczęcia konsultacji społecznych. Protest głodowy będzie kontynuowany do czasu spełnienia naszych i społecznych postulatów.

Leszek Jaranowski

Adam Kalita

Bogusław Dabrowa Kostka

Ryszard Majdzik

Marian Stach

Grzegorz Surdy

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale