0 obserwujących
10 notek
28k odsłon
  2820   0

Te okropne OFE, czyli odpowiadam

„Czy to prawda ze prof. Góra zasiada w radzie nadzorczej OFE ?”

To prawda. ING PTE.

„- Prosze wymienić kraje w których istieje przymusowe OFE ???”

Systemy takie jak polskie OFE działają w sumie w 25 krajach. W Europie to Szwecja, kraje nadbałtyckie, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, część krajów b. Jugosławii. Do niedawna Węgry. Poza Europą m.in. w Ameryce Łacińskiej (11 krajów), Indiach, Hong-Kongu. W wielu krajach istnieją też inne formy przymusowych ubezpieczeń emerytalnych w ramach, nazwijmy to z grubsza, prywatnych planów emerytalnych, np. Australii czy Szwajcarii.

„- Czy zaakcetuje Pani poniższe zasaady funkcjowania OFE:
* OFE -dobrowolne ( mozliość wtransferowania aktywów w dowolym momencie),
* OFE - WŁASNYM KAPITAŁEM- gwarantują pokrycie start powstałych w wyniku nie dostosowania portfela do warunków rynkowych
* W przypadku poniesienia straty OFE wpłacją na konta ubzezpieczonego, ( z własnych środków) kowotę która pokrywa straty + odsteki od kapitału. Wyrównywanie strat bedzie przeprowadzane w okresach rocznych?
* OFE pobieraja opłatę za zarzadzanie wyłącznie od zysków zrealizowanych ( zamkniętych pozycji), a NIE od rynkowej wartości portfela akytywów??”

System dobrowolny będzie w praktyce rozwiązaniem dla bogatszych i zaradniejszych a nie dla wszystkich (pisałam o tym wyżej). Zgadzam się natomiast, że sposób wynagradzania PTE może się zmienić. W przyszłości przy okazji wprowadzania zmian w zakresie wielofuduszowości opłaty w funduszu obligacyjnym mogą być niższe, a nowa struktura opłat może przewidywać niepobieranie części opłaty w okresie bessy.

Zdaję sobie sprawę, że macie Państwo jeszcze wiele innych uwag, zarzutów i pytań. Nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć od razu. Cokolwiek Państwo myślą o OFE, PTE, IGLE i mojej osobie, muszą Państwo przyznać, że to dla nas bardzo intensywny okres. Proszę też pamiętać, że jeśli chodzi o pisanie bloga to jestem nowicjuszką i daleko mi jeszcze takiej sprawności w tej materii, jaką reprezentuje wielu z Państwa. Mam nadzieję, że szybko nadgonię.

Mam jeszcze prośbę do Prawdziwego Polaka(http://obserwator-emerytalny.salon24.pl/272165,emerytury-rzad-nie-uniknie-debaty#comment_3875328) - byłoby mi łatwiej Panu odpowiedzieć a i Pan brzmiałby nieco mniej gołosłownie, gdyby zechciał Pan sprecyzować, jakie to rzekome kłamstwa i manipulacje są zamieszczone na stronie obronemeryture.pl.

 

 

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale