OniONas OniONas
151
BLOG

Polak winny zabójstwa rodaka w Belgii

OniONas OniONas Rozmaitości Obserwuj notkę 0

 

Portal rtbf.be poinformował o wyroku belgijskiego sądu w sprawie zabójstwa 36-letniego Polaka Jarosława S. Został on zamordowany w 2009 roku w Anderlechcie wskutek pchnięcia nożem w serce.

Wydarzenie miało miejsce w domu 28-letniego Pawła B. Oprócz wspomnianego właściciela domu, oskarżonych o zabójstwo było dwóch innych Polaków; 32-letni Artur G. i 52-letni Mirosław R.

Winnym został uznany Artur G. Na korzyść jego uniewinnionych kolegów świadczyło to, że jeden z nich był w stanie kompletnego upojenia alkoholowego w momencie zatrzymania, natomiast drugi, jako pierwsza osoba wezwał pomoc. Podczas procesu Artur G. próbował utrzymać alibi, jakoby opuścił miejsce zbrodni, zanim miała ona miejsce. Postępowanie sądowe wykluczyło jednak taką możliwość. Ponadto przysięgli udowodnili mu, że próbował wymyślać własną wersję wydarzeń i konsultować ją z Mirosławem R. i Pawłem B.

Zgodnie z zasadami belgijskiego wymiaru sprawiedliwości, kara dla Polaka zostanie wyznaczona dopiero za tydzień.

Więcej wiadomości na temat tego, jak Polskę i Polaków opisują zagraniczne media znajdziecie na portalu www.onionas.pl.

Polecamy także:

Amerykański filantrop finansuje odrodzenie żydowskiego życia w Polsce

Kryzys w Europie zagrożeniem dla Polski

OniONas
O mnie OniONas

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości