0 obserwujących
507 notek
219k odsłon
  225   0

Były prezydent Polski i syn Bidena w nowym zarządzie Burismy

 

Premier Polski, Donald Tusk,  wypowiedział się o skandalu w telewizji polskiej, określając związek byłego prezydenta kraju Aleksandra Kwaśniewskiego  z ukraińską spółką gazową Burisma (z którą związany jest także syn wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Hunter Biden) mianem  „niezręcznego i dwuznacznego”.

Kwaśniewski, prezydent państwa w latach od 1995 do 2005 (jeden z wysłanników Unii Europejskiej, który zabiegał o uwolnienie byłej premier Julii Tymoszenko) odrzucił krytykę Donalda Tuska. W wypowiedzi dla polskiej telewizji informacyjnej TVN24 Kwaśniewski powiedział, że nie widzi nic niestosownego we współpracy z firmą Burisma i bronił swojej działalności jako „nadzwyczaj korzystnej” dla Ukrainy.

Kwaśniewski, minister w ostatnim rządzie komunistycznym Polski, został w tym roku dyrektorem spółki gazowej Burisma Holdings, podobnie jak Biden. Wątpliwości i krytykę wzbudził fakt, że firma (oficjalnie mająca siedzibę na Cyprze) należy do polityka związanego blisko z obalonym niedawno Wiktorem Janukowyczem.

Natomiast 44-letni prawnik  Biden (odpowiedzialny za dział prawny firmy Burisma) został mianowany na jednego z dyrektorów spółki w kwietniu. „Hunter Biden oraz inni członkowie rodziny są osobami prywatnymi” – skomentował rzecznik Białego Domu  Jay Carney, dodając jednocześnie, iż to „gdzie pracują nie ma żadnego związku z prezydentem czy wiceprezydentem”.

 

Więcej wiadomości na temat tego, jak Polskę i Polaków opisują zagraniczne media znajdziecie na portalu www.onionas.pl.

Polecamy także:

Tusk w Watykanie

Prace hiszpańskich grafików w Toruniu

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale