11 obserwujących
604 notki
73k odsłony
  85   0

כג .zagadka Malek Feisala; napisał professor Borhani (2)

Stanowisko króla Faisala w sprawie walki z Izraelem


O bracia muzułmanie! Al-Quds Al-Sharif woła cię i woła, abyś uratował go od jego męki i nieszczęścia, więc na co czekamy i jak długo czekamy, aż nasze świętości i to co jest dla nas ważne zostaną naruszone w najbrzydszej formie, więc co nas przeraża?Czy boimy się śmierci? Czy istnieje lepsza i bardziej honorowa śmierć dla człowieka, niż dla osoby, która umarła w imię Boga?... Proszę Boga Wszechmogącego, aby napisał mi śmierć jako męczennika za jego sprawę, mam nadzieję, że wybaczycie mi, jeśli się zawaham, ponieważ kiedy wspominam nasze szlachetne świętości i to co jest dla nas ważne że są gwałcone , a zło, grzech są w nichdozwolone i są w nich reprezentowane moralne degeneracje czy za taką cenę mam jedną chwilę życia

Uwagi te są częścią ostatniej przemowy króla Faisala przed jego terrorem i śmiercią w 1975 roku.W tych słowach, gdy jego głos drżał od łez, powiedział: bracia muzułmanie; święty Quds woła i prosi cię o pomoc w ocaleniu go od ucisku, w jakim jest uwięziony. Na co czekamy?do kiedy czekamy? Podczas gdy nasze świętości i to co jest dla nas ważne są lekceważone i zgradzone w najbardziej brzydki możliwy sposób. Czego się boimy? Czy boimy się śmierci? Czy istnieje śmierć wyższa i bardziej honorowa niż śmierć na drodze dżihadu i dla Boga? …Proszę Boga Wszechmogącego, aby w ten sposób zarządził dla mnie męczeństwo. Przepraszam, jeśli mój głos drży; Kiedy wspominam Święte Sanktuarium (meczet Al-Aksa) i zbezczeszczenie naszych sanktuariów (w Palestynie), szczerze proszę Boga, aby nie zostawiał mnie przy życiu ani na chwilę, jeśli dżihad nie zapewni mi tych świętości.

Wielokrotnie król Faisal zwracał się do narodów muzułmańskich i muzułmańskiej Ummy i mówił o potrzebie świętego dżihadu przeciwko Izraelowi w celu wyzwolenia Jerozolimy i świętości muzułmanów w Palestynie. Przy innej okazji 28 marca 1965 roku ogłosił:Uważamy sprawę Palestyny ​​za naszą sprawę i pierwszą kwestię Arabów, i że Palestyna jest dla nas cenniejsza niż ropa jako broń w bitwie, jeśli to konieczne, i że naród palestyński musi wrócić do swojej ojczyzny, nawet jeśli to kosztuje nas wszystkich nasze życia.Oprócz króla Faisala przywódcy innych krajów arabskich i islamskich wielokrotnie wypowiadali się przeciwko Izraelowi i wspierali walkę narodu palestyńskiego.Najbardziej namiętne przemówienia i wysublimowane frazy takich przemówień są teraz dostępne w Internecie i jego źródłach, zwłaszcza na YouTube.Przegląd tych uwag może wykazać, że wśród wszystkich tych wpływowych i trwałych przemówień, uwagi króla Faisala mają szczególną solidność i przypominają pełne pasji przemówienie Męczennika Morteza Motahhariego w Ashura 1348 (1969), w którym wezwał naród irański do poparcia sprawy palestyńskiej. .Gdzie krzyczał: przysięgam na Boga jego mocy, jesteśmy odpowiedzialni za tę sprawę. Przysięgamy Bogu, że jesteśmy za to odpowiedzialni. Na Boga, jesteśmy nieświadomi. Jeśli Bóg pozwoli, jest to kwestia, która dziś krwawi serce Świętego Proroka. To historia, która krwawi serce Husseina bin Aliego.

Król Faisal nie tylko bronił praw narodu palestyńskiego podczas wydarzeń islamskich i narodowych oraz w obecności społeczności muzułmańskich, ale zawsze wykrzykiwał te słowa na forach międzynarodowych iw obecności innych. Na dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ (1963) uważał istnienie Izraela za główną przeszkodę dla pokoju na Bliskim Wschodzie.(Tym, co rozwiało pokój w regionie arabskim, jest kwestia palestyńska i pojawienie się Izraela).W wywiadzie dla BBC (po angielsku), zapytany o swoją wizję przyszłości Bliskiego Wschodu, bez wahania powiedział również z przekonaniem: Po pierwsze, cały przedmiot upadku Izraela!

כג .zagadka Malek Feisala; napisał professor Borhani (1)

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka