pazdziernikowa pazdziernikowa
1140
BLOG

Olimpijski dramat Justyny Kowalczyk! Trzymajmy kciuki!

pazdziernikowa pazdziernikowa Rozmaitości Obserwuj notkę 13

 

Justyna... Trzymaj się dziewczyno... Nie wiem co więcej napisać, po tak dramatycznej wiadomości, że Justysia biega na Olimpiadzie ze złamaną stopą.


 

Dlaczego złota medalistka z Vancouver zdecydowała się podzielić ze światem tą informacją? Zapytał ją o to dziennikarz TVP, Sebastian Parfjanowicz.

- Zbadałam stopę, bo nie zniosłam wiadra pomyj, jakie wylewa sie w Polsce na szóstą zawodniczkę igrzysk. I to kontuzjowaną - odpowiedziała.

Mimo problemów ze zdrowiem, Kowalczyk zapowiedziała, że na pewno wystartuje w czwartkowym biegu i będzie walczyć o medale.

- Ze zdjęcia wynika, że doszło z całą pewnością do złamania piątej kości śródstopia. Wydaje mi się, że złamana jest także trzecia i czwarta, ale tego wyraźnie nie widać. To oczywiście jest poważna kontuzja. Jak się jednak okazało można z tym startować, choć musi boleć - ocenił lekarz ortopeda Stanisław Machowski.

Były doktor piłkarskiej reprezentacji Polski oraz Legii Warszawa uważa, że Kowalczyk startując bardziej sobie nie zaszkodzi.

- Do pogłębienia urazu nie dojdzie. Wstrzykuje się zazwyczaj blokadę, która działa jak lek przeciwbólowy i wówczas dolegliwości są znacznie mniejsze - dodał.

Machowski podkreślił, że leczenie trwa zazwyczaj około sześciu tygodni. - Gdyby była złamana tylko piąta kość śródstopia, to przeważnie robi się operację - zespolenie kości śrubą – powiedział.

http://eurosport.onet.pl/soczi-2014/biegi-narciarskie/justyna-kowalczyk-ma-zlamana-stope/n990c


 

 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (13)

Inne tematy w dziale Rozmaitości