Adam Pietrasiewicz Adam Pietrasiewicz
811
BLOG

Zło

Adam Pietrasiewicz Adam Pietrasiewicz Polityka Obserwuj notkę 14

Najpierw to.
Aleppo. (Alep). Syria.

Widok miasta Aleppo w Syrii z lotu ptaka
Piękne miasto, jak to mówią "perła wschodu", w którym wbrew wszelkim bredniom głosicieli "wojen cywilizacji" przez wieki żyli w pełnej zgodzie muzułmanie z chrześcijanami i żydami. Bo to, co teraz się opowiada o wrogości różnych religii do siebie, to zwykłe, obrzydliwe kłamstwa, mające na celu nastawienie nas wrogo do muzułmanów! To nieprawda, że islam jest wrogi chrześcijaństwu - wieki historii temu przeczą. Jak masz czytelniku więcej niż 40 lat, to pamiętasz przecież czasy, gdy W OGÓLE nie było ŻADNYCH problemów między muzułmanami i chrześcijanami na Bliskim Wschodzie, ani faktycznie nigdzie indziej!

Ludzie! Zastanówcie się przez moment! Jak inaczej Koptowie mogliby przetrwać w Egipcie? W jaki sposób w Iraku, za czasów krwawego Saddama, chrześcijanin mógł być drugą osobą w państwie!

Przypomnijcie sobie, że wcale nie tak dawno - czym jest 150 lat? - nasi prapradziadkowie, w czasie Wojny Krymskiej wręcz prowadzili ręka w rękę z muzułmanami z Turcji wojnę przeciwko barbarzyńskim Rosjanom!

Oto medal z czasów Wojny Krymskiej przedstawiający trzy postacie symbolizujące protestantów Anglików, katolików Francuzów i muzułmanów Turków broniących cywilizacji przed prawosławiem.

Zło

Jeśli czujecie się chrześcijanami i chcecie koniecznie znaleźć wrogów chrześcijaństwa, to rozejrzyjcie się dobrze wokół siebie, tu, na miejscu, i popatrzcie, kto naucza w szkołach wasze dzieci o tym, że płeć się wybiera, kto każe likwidować krzyże z miejsc publicznych i stawia w to miejsce tęcze i gardłuje o homofobii, kto wtłacza wam w głowy tezy, że kościół nie powinien się wypowiadać na tematy polityki. Popatrzcie na Francję, w której wasza religia została sprowadzona do poziomu folkloru, a bluźnienie jest zapisanym w prawie elementem wolności słowa. To tu, na miejscu są prawdziwi wrogowie waszej religii, i nie są nimi ludzie, którzy od setek lat żyli w zgodzie ze swoimi sąsiadami i zbudowali takie perły Wschodu jak to miasto.A teraz to.

Jeśli ktoś myśli, że Warszawa w 1945 była wyjątkowa, to się niestety myli. Nie była.

Aleppo zostało zniszczone w całości. To miasto wielkości Warszawy: jakieś dwa miliony mieszkańców, powierzchnia miasta też porównywalna. To, co pozostało z miasta pokazuje film. Zrobili to ludzie, których wyposażyli w broń i wysłali tam politycy państw zachodnich, nazywając ich "umiarkowanymi rebeliantami" i wspierając logistycznie i sprzętowo. Wszystko to w celu obalenia władzy prezydenta Assada, który jest przeszkodą w realizacji amerykańskich planów dominacji nad całym Bliskim Wschodem. Zrobili to między innymi terroryści z Al Kaidy (front Al Nosra), o których obecny francuski minister spraw zagranicznych mówił OTWARCIE, że "robią dobrą robotę". Na filmie widać na czym zdaniem francuskiego ministra polega "dobra robota".

Tam mieszkali kiedyś zwykli ludzie. Tacy jak ty. Im było w ogóle obojętne w co wierzysz, czy jesteś chrześcijaninem czy buddystą. Oni chcieli dla siebie tylko świętego spokoju, tak jak ty.

Suk, czyli targowisko, w Aleppo, z tłumami ludzi przechodzącymi wśród stoisk
Nie byłem tam nigdy, i najbardziej żałuję tego, że już nigdy tam nie będę.

Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości jeszcze, to TAK, tak właśnie uważam: w dzisiejszym świecie to MY jesteśmy ci źli. Może i najbogatsi i najsilniejsi, ale ŹLI.

Powroty - co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka