Blog
Widziane z pozycji siedzącej
Adam Pietrasiewicz
Adam Pietrasiewicz Jakoś sobie radzę
48 obserwujących 759 notek 494035 odsłon
Adam Pietrasiewicz, 15 listopada 2017 r.

Prezydencka dystrybucja etykiet

1785 73 0 A A A

image


Prezydent mówił o tym, ze nie ma miejsca na "ksenofobię", "chorobliwy nacjonalizm", "antysemityzm". Jak to zwykle w takich sprawach nie zostało w żaden sposób sprecyzowane co mają oznaczać dokładnie te pojęcia. Dzięki takiemu niedomówieniu każdy może sobie pod to podłożyć co chce, po czym powoływać się na wypowiedź prezydenta.

Zaczęło się już wiele lat temu od manipulacji słowem "tolerancja". Pederaści z lesbijkami postanowili wypaczyć znaczenie tego słowa i wmówić normalnym ludziom, że skoro uważają ich sposób zaspokajania potrzeb seksualnych za obrzydliwy, to nie są tolerancyjni. To oczywiście rażąca nieprawda - przytłaczająca większość ludzi jest bardzo tolerancyjna. POMIMO, że ludzie normalni w większości uważają sposób zaspokajania potrzeb seksualnych przez zboczeńców za obrzydliwy, to TOLERUJĄ ich pozwalając na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, co najwyżej odwracając z obrzydzeniem wzrok, jak różnej maści dewianci wywlekają swoje sprawy intymne na forum publiczne.

Podobnie było z pojęciem "antysemityzmu". Manipulacja jego  znaczeniem doprowadziła do tego, że dziś całkiem otwarcie nawet krytyka działań państwa Izrael uznawana jest za "antysemityzm", a z samej etykietki "ANTYSEMITA" zrobiono niezwykle skuteczne narzędzie służące eliminacji niewygodnych postaci z przestrzeni publicznej. Pederaści próbowali wymyślić własną etykietkę do czyszczenia mediów tworząc pojęcie "homofobii", ale chociaż faktycznie to częściowo zadziałało, nie ma ono takiej siły ognia jak "antysemityzm".

"Antysemityzm" jest bronią masowego rażenia, bo jak wiadomo jak komuś przyklei się taką łatkę, to łatwo zaraz odwołać się do zła absolutnego, jakim było mordowanie Żydów w obozach koncentracyjnych i stwierdzić po prostu, że "antysemita" jest za mordowaniem Żydów. Po takim stwierdzeniu nie ma żadnej dalszej dyskusji.

Co ciekawe, Niemcy mordowali w obozach koncentracyjnych również pederastów, jednak dzisiaj aktywiści ruchów mających na celu przyznawanie szczególnych przywilejów ze względu na sposób zaspokajania swoich potrzeb seksualnych bardzo wystrzegają się jakichkolwiek nawiązań do tego historycznego faktu. Wiedzą, że stanęliby wówczas twarzą w twarz z głosicielami tez o absolutnej wyjątkowości żydowskiej zagłady, a z nimi lepiej nie zaczynać, bo to jednak nie ta liga.
"Homofobia" pozostaje więc słabszą etykietką eliminującą ludzi z przestrzeni publicznej od "antysemityzmu".

Prezydent mówił też o "ksenofobii" i o "chorobliwym nacjonalizmie". To oczywiście kolejne etykietki, które różni zwolennicy totalnej kontroli myślenia - czyli lewactwo - z całą pewnością wykorzystają w swoich działaniach medialnych. Oczywiście Andrzej Duda starannie wystrzega się od podania szczegółowej definicji użytych pojęć, BO PRZECIEŻ WIADOMO O CO CHODZI.

Oczywiście, że wiadomo o co chodzi. Chodzi o to, żeby tworzyć kolejne etykiety służące do unikania jakichkolwiek dyskusji, ale również o to, żeby pewnym naturalnym i zdrowym zjawiskom nadać znaczenie negatywne. Żeby odebrać ludziom możliwość oparcia się o pewne zdrowe i naturalne punkty orientacyjne.
Tak! Nacjonalizm, czyli uznawanie, że ludzie z mojego narodu są mi bliżsi od ludzi z innych narodów jest naturalnym i zdrowym punktem orientacyjnym dla człowieka. Tak jak dla każdego normalnego człowieka rodzina jest ważniejsza od nie rodziny. Tak zwyczajnie.

Tak, ksenofobia jest całkowicie naturalną reakcją w sytuacji poczucia zagrożenia. Boimy się obcych, bo gdy popatrzeć na historię świata, to przytłaczająca większość tych najgorszych doświadczeń spotyka ludzi ze strony obcych, nie swoich. Więc się ich boimy, staramy się od nich odgrodzić, szczególnie jeśli jednoznacznie okazują nam agresję.

Ktoś mi powie, że prezydent Duda nie to miał na myśli, tylko zupełnie co innego. Że to oczywiste, że chodziło mu o pełnych nienawiści agitatorów, z którymi mało kto chciałby się przyjaźnić. Nie wiem, co prezydent miał na myśli. Nie zdefiniował użytych pojęć, nie rozwinął tego co powiedział. Użył etykietek samoprzylepnych rzucając je w przestrzeń medialną, pozwalając wszelkiej maści lewactwu naklejać je komu będą chcieli, podpierając się autorytetem głowy państwa.

Przykre. To jednak Prezydent RP i moglibyśmy się spodziewać od niego więcej rozwagi.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Powroty - książka (e-book) historical fiction o tym, co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi

Z pustego, to i Salomon na krzywe drzewo skacze.
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie moje najważniejsze teksty
I żeby nie było, że nie mówiłem - moje wpisy w blogu w Salonie24 MOŻNA kopiować, powielać i cytować, ale tylko podając źródło (link) i moje dane, jako autora. Wszystkiego o mnie można się dowiedzieć wpisując w Googlach po prostu "adam pietrasiewicz" (http://tiny.pl/1957).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • "Zabiegać o poprawę bytu" a urządzać histeryczne okupacje Sejmu to zupełnie różne sprawy....
  • Ale na szczęście Polska też potrafi być piekłem dla idiotów wypisujących takie brednie jak...
  • Ogromna część paryskiego metra równie nieogarnięta.

Tematy w dziale Polityka