Widziane z pozycji siedzącej
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi, a potem każdy musi sobie jakoś radzić.
44 obserwujących
759 notek
502k odsłony
2396 odsłon

Patrzcie, tu kiedyś stało miasto, Warszawa

Wykop Skomentuj82

image

Pamiętajmy, żeby nie dać się oszukać propagandzie wojennej. Są ludzie, którym zależy na wojnie, bo widzą w niej szansę na przecięcie węzła gordyjskiego, który sami splątali.

Oczywiście nikt nas o zdanie nie będzie pytał, i gdy Izrael (oficjalnie USA) sobie tego zażyczy, to polscy żołnierze pojadą, by wziąć udział w napaści na Syrię. Warto jednak mieć świadomość, że tym razem nie będą oni walczyli po stronie "good guys", tylko po tej drugiej. Tak jak w Iraku.

Nie mamy NIC do wygrania wplątując się w nadchodzącą wojnę, natomiast jako jedno wielkie pole bitwy mamy wszystko do stracenia. Bo gdy ta wojna rozleje się z Syrii na okolicę, to się będzie odbywać tutaj. Nie w Minnesocie, Michigan, Delaware czy na stepach pod Kurskiem, albo na Syberii. Tutaj. W Polsce.

Bo to w Polsce jest idealne miejsce dla obu stron, by rozegrać tę wojnę, zbadać skuteczność najnowszych rakiet balistycznych latających z dziesięciokrotną szybkością dźwięku oraz najnowszych systemów antyrakietowych, po czym na skorupie zamienionej bombami atomowymi w szkło żyznej ziemi, którą kiedyś nazywano Mazowszem podpisać układ pokojowy i ogłosić, że Polska od teraz staje się światowym pomnikiem mającym przypominać wszystkim, jak strasznie zła jest wojna. A potem będą tu przyjeżdżały dzieci z Kent, Lazurowego Wybrzeża i Kalifornii, by zobaczyć do czego może doprowadzić ludzkie szaleństwo... "Patrzcie, tu kiedyś stało miasto, Warszawa, kilkadziesiąt lat temu odbudowane z ruin dziś jest szklaną górą."

Nie wierzę w to, że takie moje pisanie ma jakąkolwiek siłę sprawczą. Uważam jednak, że lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć.

Pochodzę z pokolenia, które zostało wychowane w przekonaniu, że Polska i Polacy zawsze prowadzili słuszną politykę walki o wolność, i że zawsze staliśmy jako naród po stronie DOBRA. Wspomnienia polskiego udziału w grabieżczych wojnach Napoleona udało się nam jakoś przetrawić, wielu uważa też, że udział w napaści na Irak może być przyczyną do dumy. Spróbujmy więc może jednak spojrzeć na rzeczywistość taką, jaka jest. Skoro inni mogą, nawet w USA...


Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka