80 obserwujących
495 notek
766k odsłon
  339   0

Zamknijmy rząd, otwórzmy gospodarkę

Mentzen pisze:

Coraz pewniejsze informacje o tym, że lockdown ma potrwać co najmniej do kwietnia, jasno wskazują, że cały ten rząd powinien się natychmiastowo zapisać do Polskiego Związku Przeginania Pały. Na ten rząd działa tylko siła. Dopóki nie zobaczą oporu, będą brnąć w to szaleństwo. W marcu 2020 roku wielu ludzi miało nadzieję, że to potrwa tylko 14 dni. Ale w styczniu 2021 roku, trzeba być ostatnim frajerem, żeby dalej wierzyć w te mityczne 14 dni. Już teraz mówią o zniesieniu restrykcji dopiero w kwietniu. A co powiedzą w kwietniu? Każą czekać do czerwca? Bez naszej reakcji to się nie skończy. Przecież nie powiedzą teraz, że ten lockdown był bez sensu, że się pomylili i przepraszają. Będą iść w tym kierunku do samego końca, naszego lub ich.


Jeżeli restauracje, hotele, sklepy, siłownie i inne zamknięte firmy masowo się otworzą, rząd zostanie postawiony przed faktem dokonanym. Wszystkich przecież nie zamkną. Wiele razy już się cofali, gdy czuli opór. Gdy nie czują oporu, potrafią realizować najbardziej szalone pomysły. To nawet nie byłoby obywatelskie nieposłuszeństwo, bo te zakazy są lipne. Jest już kilka wyroków sądów wskazujących, że wiosenne kary dla działających przedsiębiorców były nielegalne. To rząd łamie prawo, zmuszając legalne firmy do zamknięcia się.


Możecie teraz się postawić lub czekać aż was zniszczą. Będą przedłużać ten lockdown, potem wprowadzą kolejny jesienią. Bez masowego protestu rząd dalej będzie twierdził, że zamykając restauracje, przegania się wirusa. Jeżeli chcemy zakończyć tę ciemnotę, ten zabobon, tą godną pierwotnych ludów metodę walki z chorobą, to musimy działać teraz. Dlatego Kongres Polskiego Biznesu uruchomił zrzutkę na pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy podejmą to ryzyko. Ja już wpłaciłem na nią 10 tysięcy złotych i apeluję do innych przedsiębiorców o solidarność z naszymi niszczonymi przez rząd kolegami. Wiem, że wiele firm, w tym moja, miało najlepszy rok w swojej historii. Nie wszystkie branże zostały dotknięte kryzysem, część się znacznie rozwinęła.

Pomyślcie o ludziach, którym rząd zniszczył firmy i pozbawił dorobku całego życia. Potrzebujemy teraz ich odwagi, a to oni ryzykują starciem z aparatem państwowym i próbą nałożenia na nich nielegalnych kar. Trzeba im pomóc w tej walce, potrzebni do tego są prawnicy i pieniądze na nich. Jeżeli dobrze wam szedł biznes, wpłaćcie coś dla tych, którym rząd nie dał szansy. Proszę też o kontakt z KPB kancelarie prawne, które będą chciały pomagać otwierającym się przedsiębiorcom, najlepiej w zamian za dostosowane do sytuacji stawki ???? Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pbs2tw


Wszystkich zaś zachęcam do omijania tych nielegalnych obostrzeń. Zapisujcie się do Polskiego Związku Przeciągania Liny, chodźcie do miejsc, które się otworzyły, wesprzyjcie ich właścicieli zakupem i dobrym słowem. To od nich zależy, czy ten cyrk się skończy, czy na dobre zostaniemy zamknięci w mieszkaniach.


Możecie dalej trwać w strachu przed tymi niekonstytucyjnymi zakazami lub zachować się jak wolni ludzie. Możecie w trwodze czekać na łaskę tego rządu lub wziąć sprawy w swoje ręce. Jeżeli tego nie zrobicie, to to szaleństwo się nie skończy, ale wasze firmy będą skończone. Wolność zawsze ma swoją cenę, kto nie chce jej zapłacić, straci ją. Walczcie o swoje firmy, będziemy wam pomagać na tyle, na ile będziemy mogli. Wasz los jest w waszych rękach, możecie teraz zapisać się w historii.

Nie ryzykujecie śmiercią czy kalectwem. Ryzykujecie tylko nalotem policji, sprzeczaniem się z urzędnikami, walką o swoje prawa w sądzie. To naprawdę tak wiele? Co macie do stracenia? Jakie macie inne opcje?


Dlatego raz jeszcze: zamknijmy ten rząd i otwórzmy gospodarkę!


Gdyby rząd trzymał się własnych ustaleń i zapowiedzi sprzed kilku miesięcy, dziś podkarpackie i małopolskie (a więc i Podhale) byłyby w zielonej strefie!

image

Koniecznie proszę obejrzećLubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale