71 obserwujących
371 notek
679k odsłon
259 odsłon

Propozycja orędzia Prezydenta na okoliczność rocznicy Smoleńskiej

Wykop Skomentuj24

Drodzy rodacy,

poznanie prawdy o losach delegacji udającej się na obchody upamiętnienia 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  jest bardzo ważne. Spory, niejasności, różne wersje zdarzenia dzielą społeczeństwo, wprowadzają niepewność i zamieszanie, są źródłem konfliktów, nie służą Narodowi, podważają autorytet władzy. Tak tragiczne wydarzenie musi być wyjaśnione bezspornie i ostatecznie.

Zapewne każdemu ciśnie się kilka pytań, np. skąd biorą się różne opisy przebiegu zdarzenia, dlaczego śledztwo trwa tak długo i nacechowane jest wielką ilością nieprawidłowości? Kiedy ostatecznie będzie wiadomo co się stało i kto odpowiada za tę tragedię?

Drodzy rodacy, to co teraz powiem może wywołać pewną konsternację, a nawet wzburzenie i niezadowolenie. Polska jest obecnie w trudnej sytuacji, można wręcz powiedzieć, że na rozdrożach. Toczy się cicha wojna przeciw nam,  której odblaski spostrzegawczy obserwator może zauważyć zarówno w mediach, na ulicach i instytucjach unijnych. Na rozdrożach jest nie tylko Polska, jest głównie los cywilizacji łacińskiej, która budowała siłę i pozycję nie tylko Europy.

Mając na uwadze powyższe, globalne uwarunkowania i moją wiedzę o 10.04.2010 muszę prosić was o przyjęcie do wiadomości faktu, że poznanie pełnej prawdy o Smoleńsku na obecnym etapie historycznym nie pomoże a wręcz może nam - i nie tylko nam - zaszkodzić.

Drodzy rodacy, wiem że to co powiedziałem może u wielu z was wywołać sprzeciw – zginęła głowa państwa, ważni funkcjonariusze instytucji państwowych, wojskowych – a ja nie domagam się wyjawienia wszystkich okoliczności. Oczywiście domagam się rzetelnego zbadania co się stało.

Niestety w interesie Państwa czasami jest konieczne wstrzymanie się z ujawnianiem tego co wiemy, zwłaszcza gdy ta wiedza może na danym etapie zaszkodzić a nie pomóc.
Teraz jedynie mogę stwierdzić, że dotychczasowe scenariusze opisujące katastrofę są nieprawdziwe. Co się faktycznie stało i kto jest za to odpowiedzialny zostanie na pewno do końca ustalone i  wyjawione. Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ps.

Tekst był zamieszczony na S24 2 czerwca 2016 ale nie stracił na aktualności.

Kancelaria Prezydenta może go używać bez naruszania praw autorskich.

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura