PS
32 obserwujących
1043 notki
830k odsłon
  1201   0

Kim jest Donald Tusk - tekst poprawiony

http://cogito.salon24.pl/311656,chlopcy-z-ferajny

- Przy czym tu od razu muszę sprostować, mianowicie ośmielę się polemizować z Autorem odnoście sugestii, że niby mamy [prawo i / lub obowiązek] poznawać kłamstwo po oczach:

Identyczny „argument” zastosował Donald Tusk, dodając nadto dywagacje na temat oczu Kamińskiego i Kaczyńskiego, po których mamy poznawać, czy i kiedy osoby te kłamią.”.

 

Uważam, że to teza za daleko posunięta i zbyt radykalna, żeby nie napisać uzurpująca sobie prawo do oceny [wiarygodności]. To nie my, Naród, ale sam Donald osobiście decyduje o tym, „co jest polską racją stanu”. I On też tylko to zapewne potrafi umieć, mając stosowne uprawnienia i kompetencje właściwe do tego, by poznawać kłamstwo [zawarte w korespondencji] po oczach i po primo zna te oczy. Widocznie dar ma taki, co musi też być oczywiste, poznawania po oczach, bo, no i jakby nie miał to by się media dopytywały, polemizowały, albo co. Musi mieć, bo zapewne też dlatego dziennikarka, która doskonale wie co to obciach i dlatego nie pyta, bo jest dobrze wychowana i wie jak się zachować w takiej sytuacji. A może i ma jakiś kredyt albo co. W związku z czym nie przystoi ryzykowanie zadawania niestosownych i niepoprawnych pytań o coś tak oczywistego jak kompetencje Pana Premiera. Zresztą można sobie doczytać na stronie internetowej.

Reasumując:

Jedynie uprawnione organy posiadają uprawnienia w tym zakresie i autorytet w Polsce. Gdyby było inaczej, to np. w TV pokazywano by Kaczyńskiego na żywo zamiast komentować i tłumaczyć co właściwie powiedział lub dlaczego i po co milczy.  

 

Natomiast podzielam opinię o zgodzie, bo zgoda buduje i o tym, żemogła kolejny raz zaprezentować „kulturę polityczną” – to słuszne uwagi:

 

W zgodzie z tym odczuciem wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się rzekomo do wniosku PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. finansowania Platformy, mogła kolejny raz zaprezentować „kulturę polityczną” grupy rządzącej i orzec, że finanse PO są transparentne i nie budzą wątpliwości”, przywołując jako dowód stwierdzenie, iż „wszystkie sprawozdania finansowe PO były przyjmowane przez Państwową Komisję Wyborczą”.”.Z dalszymi tekstami postaram się już nie polemizować, bo lecę do sklepu.

 

POLITYCZNA AGENTURA WPŁYWU (4) – PARTIA INTERESU

 

 

Krzysztof Wyszkowski, "Spocony Tusk w Bataxie"

 http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1584:spocony-tusk-w-bataxie

 

Czego boi się Donald Tusk?

http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=327:czego-boi-si-donald-tusk&catid=26

 

PLATFORMA OBYWATELSKA  

http://niezalezna.pl/4207-platforma-obywatelska

 

Autor:   PEZ,  SYLWETKA DONALDA TUSKA   

niezalezna.pl/84-sylwetka-donalda-tuska

 

Tusk - Batax - WSI.doc

 

 

Donald Tusk, czyli Pan Nikt

 „Nie przypadkiem właśnie on odegrał ważną rolę w obaleniu rządu Jana Olszewskiego. Podczas „nocnej zmiany” z pełnym zaangażowaniem wypełniał obowiązki obrońcy agentury, który dzięki kontaktom z SdRP był w ten spisek zaangażowany głębiej niż inni, histerycznie apelując w kuluarach do Wałęsy, Moczulskiego, Geremka, Pawlaka i Kwaśniewskiego - ”panowie, policzmy głosy”.

przeczytaj :

>Panowie policzmy głosy + film „Nocna zmiana”

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=28215

 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale