polfic
Logik
30 obserwujących
1094 notki
405k odsłon
466 odsłon

Czy za Konfederacją stoją oficerowie Wojska Polskiego?

Wykop Skomentuj40

Witam,

Teoria jest mocno spiskowa, ale skoro mi przyszła do głowy to zaryzykuję :)

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego bez większego echa przeszły te słowa dr Bartosiaka:

"To są konkretne rzeczy! Mało tego, musimy się zmierzyć z naszą przestrzenią, ona jest za duża na nasze zdolności  ekonomiczne i etniczne, ale leżymy, tu gdzie leżymy i mamy strefę buforowa od nas wschodzie i nikt nas nie zwolni. Wojsko Polskie o tym myśli są oficerowie nowych roczników, dowódcy nowych roczników, nowe wojsko, które zaczyna to rozumieć.

Moim zdaniem, jest spora przepaść między decydentami, a ludźmi, którzy muszą w terenie pojechać przez Przesmyk Suwalski i rozumieją o co w tym chodzi. Tak, jak było za hetmana Tarnowskiego, tak jest i teraz; komunikacja, logistyka, łączność; niebezpieczeństwo odcięcia podstawy operacyjnej. To wciąż funkcjonuje i to są konkretne rzeczy!
" *

Można się nie zgadzać z dr Bartosiakiem, ale na pewno nie można lekceważyć tego co mówi. A nie zauważyłem, żeby ktokolwiek się nad rozdźwiękiem między oficerami WP a decydentami, się pochylił. Więc, nie pozostaje mi nic innego tylko pochylić się samemu :)

Kiedyś, dawno temu opublikowałem notkę pod znamiennym tytułem "Know-how":

"Obserwuję sobie ostatnie wydarzenia, w ciągu ostatnich miesięcy; i nie mogę wyjść ze zdumienia. Niby my tutaj wiedzieliśmy, że PO to banda nieudaczników, oszustów i złodziei, ale nie oszukujmy się, nie była to wiedza powszechna. Teraz zobaczyli wszyscy w pełnej krasie ich ignorancję, brak kultury, ocierające się o formy debilizmu. I pojawia się pytanie, jak to się stało, że ci ignoranci rządzili i udawało im się wygrywać wybory, przejąć wszystkie instytucje w państwie? Nie można wszystkiego tłumaczyć oszołomieniem tych co ich wybierali. Odpowiedź jest jedna: postępowali według jakiegoś know-how, dostarczonego i kontrolowanego przez kogoś tam. Niby to też nie jest nic odkrywczego dla nas. Przecież wiemy generalnie, że ktoś za nimi stoi.
Ale pojawia się pytanie. Co się stało z tym know-how? Dlaczego im to zabrano? Widzimy teraz, że ich bezgraniczna ignorancja nie pozwala im na samodzielne działanie. Dlaczego nagle wszystko się skończyło. Oto jest pytanie.
" **

Aktualnie mógłbym notkę o bardzo podobnym brzmieniu napisać o PiS....

Wracając do rzeczy. Zauważyliście, że Konfederacja zaczęła nie popełniać tradycyjnych dla siebie błędów? Zauważyliście, że jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczęli wiedzieć co zrobić i jak osiągnąć dobre wyniki? Zauważyliście, że ktoś przekazał panu Michalkiewiczowi słynną notkę z negocjacji w sprawie 447? Swoją drogą, czemu nikt się nad ty nie zastanawia, kto to mógł być. Zauważyliście, że Korwin tak łatwo się podporządkował, żeby nie tworzyć dwóch kół Konfederacji w Sejmie? To takie do niego niepodobne. Zauważyliście, że dr Bartosiak, jak rozumiem będący blisko oficerom WP, mówi to samo co Konfederacja?

Pozdrawiam :)


* https://www.goniec.net/2019/10/19/dr-jacek-bartosiak-emocjonalnie-i-do-sluchu-polska/

** https://www.salon24.pl/u/polfic/653612,know-how

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale