70 obserwujących
1880 notek
2498k odsłon
288 odsłon

Eutanazja czy emerytura? Ze śmiercią nam nie do twarzy!

Wykop Skomentuj5

Czy pamiętają Państwo jeszcze wypowiedź Jurka "Jerzego" Owsiaka na temat eutanazji? Otóż Juras, jak się okazuje, jest za, bo dla niego to "pomoc osobom starszym w cierpieniu". Do Jurasa dołączył, oczywiście, ten zacny profesor-etyk Hartman, a potem to już poooooszły konie po betonie. Tyle, że w momencie, gdy ludzie połączyli kilka faktów - Owsiak jest za eutanazją, WOŚP zagrała dla ludzi starszych, więc jedno z drugim oznacza, że dofinansowywanie Orkiestry oznacza przyzwolenie na "dobrą śmierć", szef fundacji się zaniepokoił i zaczął odcinać od własnych poglądów. Wiadomo - trzeba z czegoś żyć.

W tej atmosferze, w pamiętnym roku 2013, w studio tvn, na zaproszenie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, gośćmi byli: prof. Czapiński (znany socjolog - ten, który przed każdymi wyborami, gdy u waaaadzy jest Antypis, funduje nam badanie o przeogromnej skali szczęśliwości Polaków) oraz prof. Maruszewski - członek zarządu fundacji (wcześniej wiceprezes oraz prezes).

Otóż w materiale, który linkuję na dole strony (rozpoczynamy oglądanie od 25. minuty, a można nawet od 34. - wcześniej jest coś innego) panowie grzecznie sobie gawędzą z gospodynią na temat ... eutanazji. Jak to ludzie nagminnie mylą ją z ...uporczywą terapią. I że jak można Jurkowi przypisywać eutanazję. W życiu nigdy, w ogóle Jurek tego nie cierpi i zwalcza!

Po czym, już dosłownie na samym końcu programu, dziennikarka Kolenda-Zaleska ma dość długi wywód na temat eutanazji, puentując, że nie uciekniemy od dyskusji o niej. Na to profesor Maruszewski, wyjątkowo nie urywając każdego zdania, mówi głośno i wyraźnie: "Nie uciekniemy od tego. My w tej chwili mamy 5,2 miliona obywateli naszego kraju w wieku powyżej 65 lat. Za dziesięć lat dwóch Polaków będzie utrzymywało jedną osobę w podeszłym wieku.", na co prof. Czapiński uściśla: "Dodatkowo jeszcze przeciętny czas życia się będzie wydłużał. A wraz z tym wydłużeniem czasu życia będzie też narastał problem chorób związanych z tym wiekiem. To nie jest tak, że Alzheimer to jest taki zarazek, który się pojawił XX wieku, tak? I dopadł ludzkość. To jest ewidentnie…".

Końcówka wywiadu brzmi tak:

LEKARZ MARUSZEWSKI:
Wydłużenie czasu życia powoduje, że jesteśmy eksponowani na te wszystkie…
PSYCHOLOG CZAPIŃSKI:
To jest choroba, która się umasowiła przez to, że się wydłużył czas życia. Więc wrócimy do dyskusji o tych problemach.
KOLENDA:
Wrócimy.

Na szczęście - Donald Tusk wówczas TYLKO podniósł wiek emerytalny - mężczyznom o 2 lata, kobietom - aż o siedem, no i ukradł połowę pieniędzy z OFE. Bo, oczywiście, pieniędzy dla wszystkich nie wystarczy w mafijnym państwie PO: a przecież pierwszeństwo mają "tłuste misie" i wyżerki z popijawami u Sowy i Przyjaciół. Niestety, tej kradzieży wystarczyło wyłącznie na rok, więc już nam groził powrót do dyskusji o EUTANAZJI Z PRZYCZYN EKONOMICZNYCH, ale wygrało PiS okazało się, że pieniędzy wystarcza na różne 500+, i to bez konieczności eutanazji.

I to jest właśnie PRAWDZIWA stawka w najbliższych wyborach - i tych do ojroparlamentu, i jesiennych. Po prostu - albo wygra PiS i pieniądze będą szły do dzieci, seniorów i dla świń, i dla krów :) albo waaadzę odzyska antypis i wówczas faktycznie błyskawicznie będziemy MUSIELI wrócić do dyskusji o eutanazji.

A pamiętajmy, że po tych czterech latach chudych ONI są naprawdę mocno wygłodniali!

https://faktypofaktach.tvn24.pl/kaminski-i-giertych-to-stali-fighterzy-strony-rzadowej-hofman-o-liscie-do-prowincjala,299773.html

https://toyah1.blogspot.com/2013/01/o-sowach-czarnych-jak-roj-szaranczy.html


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo