75 obserwujących
1983 notki
2638k odsłon
2552 odsłony

Ksiądz na wojnie z Biblią

Wykop Skomentuj143

Ksiądz Łukasz Kachnowicz zrzuca sutannę i więcej jej nie założy, ponieważ jest gejem. Jego zdaniem Kościół w Polsce jest homofobiczny. "Ubolewam, że jesteście dzisiaj tak zaślepieni walką z "ideologią", że nie dostrzegacie ludzi" - mówi ksiądz (były ksiądz?). Wcześniej ksiądz Kachnowicz chciał tylko wziąć udział, aby, jak rozumiem, pobyć gejem, ale w wyniku postępowania dyscyplinującego strzelił focha i zrezygnował ze stanu kapłańskiego.

Bardzo to przypomina sprawę innego księdza, Krzysztofa Charamsę, który w 2015 r. dokonał tzw. coming outu - on też był gejem, i to żyjącym w związku. Ksiądz Charamsa również żądał, żeby Kościół skończył z dyskryminowaniem gejów i traktował ich na równi z duchownymi, którzy nie określają swojej orientacji.

Czy jest możliwe, że księża nie czytają Pisma Świętego? I że nikt im nigdy nie powiedział, że homoseksualizm według Biblii to grzech śmiertelny? ... Zresztą - w porządku. Nieuków i ludzi o ciasnych horyzontach intelektualnych nie brak w żadnej grupie społecznej. Ale żeby nie słyszeć o Sodomie i Gomorze, którą Bóg pokarał za grzech homoseksualizmu zagładą tych miast? ... Przecież to jest symbol, o którym chyba nawet i dziecko w naszym kręgu cywilizacyjnym powinien znać - o ludziach wykształconych nawet nie chce mi się wspominać. Marceli Proust do zgładzonych miast odwoływał się wielokrotnie, używając nawet określeń "sodomici" i "gomorejki" ... O żonie Lota też żaden z panów nie słyszał? ...

Właściwie powinnam być oburzona, ale jednak przyznam, że głupota i buta ludzi sądzących, że ich osobiste upodobania seksualne mają taką siłę, że zmiotą z powierzchni ziemi religię liczącą ponad dwa tysiące lat :)

Wykop Skomentuj143
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo