11 obserwujących
342 notki
525k odsłon
  764   0

Start Amazon Polska. Zarejestrowało się tysiące polskich sprzedawców

Strona startowa Amazon.pl
Strona startowa Amazon.pl

Amazon uruchomił polską wersję swojego sklepu - Amazon.pl. Użytkownicy, którzy mieli już konto na Amazonie, mogą logować się w polskiej wersji swoimi dotychczasowymi danymi.

Polska wersja Amazona

O zamiarach udostępnienia polskojęzycznego serwisu e-commerce gigant handlu elektronicznego z USA informował pod koniec stycznia, kiedy uruchomił możliwość rejestracji dla sprzedawców.

- Obecnie mamy już tysiące polskich sprzedawców na Amazon.pl, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego zainteresowania - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Węglewska, PR manager Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej.

Amazon.pl oferuje wybór produktów z ponad 30 kategorii, takich jak książki, elektronika użytkowa, sport i rekreacja, narzędzia i artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i produkty dla dzieci. Towary pochodzą od europejskich i polskich firm.

Za dostawy zakupów odpowiadają InPost (m.in. do Paczkomatów), DHL i Poczta Polska, a przy zakupach od Amazona za minimum 100 zł przesyłka jest darmowa.

Polska wersja Amazona jest dostępna w przeglądarkach i aplikacji mobilnej Amazon Shopping.

Co to jest Amazon?

Amazon to największy sklep internetowy na świecie oferujący produkty własnych marek oraz pochodzące od zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej mogli korzystać z platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online Amazona, która dostępna była również w języku polskim.

Amazon to koncern, który oprócz USA działa w krajach Azji i Europy. W Polsce jest aktywny od 2014 roku, ale do tej pory działalność spółki znajdowała wymiar przede wszystkim w utrzymaniu centrów logistycznych, które zatrudniają ponad 18 tys. osób w dziewięciu placówkach. Znajdują się one w Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, na Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), w Pawlikowicach koło Łodzi, w Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach.

W Gdańsku z kolei zlokalizowane są biura Amazon Web Services (usługa chmurowa koncernu i Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

Amazon został założony w 1994 roku przez Jeffa Bezosa i początkowo miał być jedynie księgarnią internetową. Pierwszą książkę Bezos sprzedał rok po założeniu firmy. Później założyciel Amazona poszerzył asortyment swojego sklepu o kolejne towary, takie jak sprzęt komputerowy, elektronika czy płyty DVD, a także towary spożywcze, meble i wiele innych. 

ja

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka