fot. pepco.eu
fot. pepco.eu

Pepco wycofuje produkty w trybie natychmiastowym. Pozbądź się ich jak najszybciej

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Sieć Pepco opublikowała nową listę produktów wycofanych ze sprzedaży w związku z niespełnieniem przez nie standardów bezpieczeństwa firmy. Pepco przeprasza i apeluje o ostrożność.

Pepco wycofuje partie towarów

Na liście wycofanych produktów z Pepco pojawiła się m.in. keksówka premium z numerem PLU 348845, koło garncarskie do zabawy z numerem PLU 59662 oraz kredki ołówkowe w tubie o numerach: PLU 344664 /PLU 347467 /PLU 349916 / PLU 351997/ PLU 596332/ PLU 599150/ PLU 599152/ PLU 599153.

W przypadku keksówki w wyniku przeprowadzonych badań zewnętrznych stwierdzono, że powłoka nieprzywieralna może odchodzić od blachy. Jeśli zaś chodzi o zabawkowe koło garncarskie, to produkt jest niezgodny z wymaganiami normy EN 71-3:2019+A1:2021 z uwagi na przekroczoną zawartość ołowiu w glinie. Z kolei kredki w tubie mają przekroczoną ponad normę zawartość ftalanów.

Klienci, którzy w ostatnim czasie kupili w Pepco któryś z wymienionych produktów, mogą go oddać do sklepu.

"Prosimy o zwrot wspomnianych produktów oraz odbiór pełnej kwoty za ich zakup. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie Pepco. Paragon nie jest wymagany” – poinformowała firma. Zainteresowani mogą też kierować pytania na adres: klient@pepco.eu.Zestaw przyborów kuchennych MasterChef na cenzurowanym

Częściej o wycofywaniu produktów ze sklepów informuje GIS. Ostatnie ostrzeżenie dotyczy zestawu przyborów kuchennych MasterChef, które można kupić m.in. w Action. "W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych – substancji 4,4’ – diaminodifenylometanu z wyrobu do kontaktu z żywnością określonego poniżej" - głosi komunikat GIS.

Inspektorat ostrzega, że pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego i nie powinny znajdować się w żywności

ja

Na zdjęciu: Wadliwe produkty Pepco można zwrócić do sklepu bez paragonu. Fot. pepco.eu


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka