Kaufland ma sposób, by otworzyć sklepy w niedzielę. Sprytny zabieg

Kaufland ominie zakaz handlu w niedziele.
Kaufland ominie zakaz handlu w niedziele.
Od najbliższej niedzieli sklepy Kaufland będą czynne mimo zakazu handlu, obowiązującego w tym dniu. Umożliwi to świadczenie usług pocztowych.

Jak tłumaczą przedstawiciele sieci handlowej, pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu popularności zakupów za pośrednictwem Internetu. Dlatego też wprowadzi działalność pocztową. Przypomnijmy, że ustawa zakazująca handlu w niedziele dopuszcza działalność placówek pocztowych, niezależnie od zajętej powierzchni.  

Atak na klientkę sklepu. Poszło o maseczkę. Stanowisko sieci handlowej

Kaufland będzie czynny w każdą niedzielę 

- Potwierdzeniem tego jest m.in. ponad 71 000 paczek, które klienci Kaufland nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca 2020 roku do 23 maja br. Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce - zakomunikowała firma. 

- Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych - tłumaczy Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska. 

Oznacza to, że od najbliższej niedzieli zostanie otwartych 227 sklepów w całym kraju. Kaufland obrał strategię Żabki - sieć wprowadziła usługi kurierskie i pocztowe, od początku pandemii pozostaje też otwarta w każdym dniu tygodnia. 

Zakaz handlu

Zakaz handlu obowiązywał na początku w dnie niedziele miesiąca. W 2019 roku handlowa była tylko jedna w miesiącu - ostatnia. Od 2020 roku można było otwierać sklepy 7 razy w roku. Do końca obecnego roku sześć niedziel handlowych w dniach: 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 i 19 grudnia.  

Zobacz też:GW

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka