Żabka oferuje franczyzobiorcom polisy. Prowadzenie działalności bezpieczne jak nigdy

Żabka
Żabka
Żabka rusza z programem "Polisa na biznes" - ubezpieczeniami od ryzyk związanych z działalnością gospodarczą. W ten sposób Żabka chce chronić przedsiębiorców przed ryzykiem ekonomicznym, jakie biorą na siebie, zaczynając prowadzić własną działalność.

Żabka rusza z programem polis

Żabka chce jak najbardziej chronić swoich franczyzobiorców, dlatego sieć wystartowała z programem "Polisa na biznes" - ubezpieczeniami od ryzyk związanych z działalnością gospodarczą. 

"Żabka, jako pierwsza wśród sieci franczyzowych w Polsce, zaproponowała franczyzobiorcom zbiorowe ubezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo finansowe wobec ryzyka ekonomicznego wynikającego z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. To kolejny krok w rozwijaniu najbardziej korzystnego dla przedsiębiorców modelu współpracy" - informuje sieć sklepów Żabka.

Zobacz: Prezes PZLA Henryk Olszewski o planach "Królowej młota". Anita Włodarczyk wystąpi na IO?

Wdrożenie polis ma na celu jak największe zminimalizowanie ryzyka związanego z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Choć prowadzenie sklepów pod szyldem Żabki wiąże się z mniejszy ryzykiem niż zarządzanie sklepami niezależnymi na otwartym rynku w związku z dużo wyższym wskaźnikiem sukcesu biznesowego, pracowanie na własny rachunek zawsze wiąże się z podejmowaniem pewnego ryzyka. Właśnie w tym celu Żabka wprowadza „Polisę na biznes”, która dla przedsiębiorców będzie poduszką bezpieczeństwa na wypadek ewentualnego zadłużenia w momencie zakończenia działalności gospodarczej. Polisy Żabki mają bowiem kompensować znaczącą część zadłużeń.

Zobacz: Kukiz zaprosi posłów wszystkich partii do nowego zespołu. Będzie bojkot?

Żabka dba o bezpieczeństwo finansowe franczyzobiorców

– Bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. To także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę w podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dlatego wspólnie z TUW PZUW, wchodzącym w skład Grupy PZU, która jest największym ubezpieczycielem w Polsce, przygotowaliśmy unikatowy na rynku produkt ubezpieczeniowy „Polisa na biznes”, zapewniający ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania, koszt ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny – tłumaczy Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający w firmie Żabka Polska.

– Odpowiadamy na potrzeby rynkowe i wspomagamy drobnych przedsiębiorców, którzy tworzą sieci franczyzowe. Ich bezpieczeństwo finansowe nabiera jeszcze większej wagi po trudnym okresie pandemii. Dlatego proponujemy polisę, która chroni przed biznesowym ryzykiem, np. niewypłacalności, jeśli sytuacja zmusi przedsiębiorców do zaprzestania działalności gospodarczej – mówi Prezes TUW PZUW, Rafał Kiliński.

Zobacz: Na Grzegorza Kajdanowicza posypały się skargi za wypowiedź Frasyniuka w TVN24

Program został opracowany przy współpracy z franczyzobiorcami

Jak informuje Żabka, w procesie tworzenia „Polisy na biznes” aktywny udział brali franczyzobiorcy sieci, zarówno członkowie Rady Franczyzobiorców, jak i szersza, reprezentatywna dla różnorodności sklepów w sieci, grupa przedsiębiorców działających pod szyldem Żabki. Dzięki temu przedsiębiorcy działający pod szyldem Żabki mieli istotny wpływ na finalny kształt polisy wypracowany z TUW PZUW. Decyzja

Żabki o pokryciu części kosztów składek przez Spółkę dodatkowo obniżyła koszty po stronie franczyzobiorcy. W efekcie nie przekroczą one kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

– Formuła ubezpieczeń wzajemnych pozwala na dużą elastyczność i dostosowanie oferty do oczekiwań ubezpieczonych. Współpraca z siecią Żabką i jej franczyzobiorcami jest modelowa. Z ich udziałem stworzyliśmy skrojony na miarę produkt, dopasowany do potrzeb franczyzobiorców – mówi Dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW, Sebastian Wiatr.

Polisa od Żabki dla każdego

Polisa, którą Żabka proponuje franczyzobiorcom ma być dostępna dla wszystkich franczyzobiorców bez względu na ich staż i sytuację finansową. Wysokość składek oraz wartość samego ubezpieczenia jest uzależniona od liczby prowadzonych przez danego przedsiębiorcę sklepów. Produkt jest unikatowy w skali polskiego rynku, a dodatkową wartość stanowi niska składka wynikająca ze skali sieci Żabka i jej gwarancji dla ubezpieczyciela.

Zobacz: Skandal z udziałem Edyty Górniak [NAGRANIE]

Franczyzobiorcy, którzy prowadzą już swoje biznesy poznali zasady funkcjonowania polisy podczas spotkań z przedstawicielami sieci. Nowe rozwiązanie jest już wdrażane. Cały proces ma potrwać kilka tygodni.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka