PFR wspiera uchodźców z Ukrainy. Fundacja udostępni wiele mieszkań

PFR Nieruchomości
PFR Nieruchomości
Dramatyczne wydarzenia rozgrywające się na Ukrainie są dla wszystkich ważnym sprawdzianem społecznej solidarności. W obliczu niewyobrażanej tragedii ludzi, którzy w celu ochrony życia swojego i swoich najbliższych szukają schronienia w Polsce, PFR S.A., PFR Nieruchomości S.A. oraz Fundacja PFR podjęły decyzję udostępnienia wolnych lokali mieszkalnych w Dębicy, Mińsku Mazowieckim i Krakowie.

Wielka pomoc od PFR dla uchodźców z Ukrainy

Mieszkania zostaną przekazane na czas określony (do 6 miesięcy) dla osób najbardziej potrzebujących, przede wszystkim kobiet i dzieci. Dodatkowo Fundacja PFR wyposaży lokalne w niezbędnym zakresie tak, aby były gotowe do zamieszkania. Tak przygotowane mieszkania będą udostępniane uchodźcom w uzgodnieniu i ścisłej współpracy z właściwymi urzędami wojewódzkimi.

Co ważne, 170 mieszkań w Dębicy i Mińsku Mazowieckim, które zamierza udostępnić Grupa PFR, to wolne lokale, które nie zostały zasiedlone w trakcie przeprowadzonych naborów.

W przypadku Krakowa nabór został zawieszony w listopadzie 2021 r. z uwagi na konieczność sprawdzenia efektywności osiedlowej kanalizacji deszczowej. Czasowe udostępnienie dla uchodźców z Ukrainy w Krakowie dotyczy tylko mieszkań w budynkach, które najprawdopodobniej byłyby wyłączone z użytkowania w związku z ewentualnymi pracami budowlanymi.

„Wsparcie Grupy PFR dla ofiar agresji militarnej w Ukrainie nie ma wpływu na harmonogram toczących się prac analitycznych związanych z efektywnością kanalizacji deszczowej na osiedlu przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie oraz wyników pierwszego etapu naboru dla tej inwestycji. Uruchomienie drugiej części procesu rekrutacyjnego (tj. weryfikacji finansowej) - jak informowaliśmy wnioskodawców - jest uzależnione od raportu z przedmiotowych analiz, którego spodziewamy się w II połowie kwietnia br. poinformował Paweł Borys Prezes PFR.

PFR zastrzega, że uchodźcy nie będą mogli zostać w mieszkaniach po upływie 6 miesięcy, bo udostępnienie lokali ma charakter tymczasowy. W przypadku tych rodzin, które po upływie pół roku nie będą mogły wrócić do Ukrainy lub będą miały problemy ze znalezieniem miejsca zamieszkania, Fundacja PFR pomoże we współpracy z wojewodami w znalezieniu innego miejsca zamieszkania.

PFR informuje, że pierwsze ukraińskie rodziny będą mogły wprowadzić się do lokali w Dębicy i Mińsku Mazowieckim pod koniec kwietnia.

PP

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka