Blog
Wszystko o ludziach i świecie.
Joanna Krzysztofik
Joanna Krzysztofik kolib., antyfeministka, za JKM
2 obserwujących 198 notek 155405 odsłon
Joanna Krzysztofik, 12 maja 2017 r.

Finał 1go etapu afery policzkowej, czyli znów temat 'p. JKM vs p. Michał Boni'

image

Fot: onet.pl.


W poniedziałek 8.05.2017 p. Janusz Korwin-Mikke został skazany nieprawomocnym wyrokiem, wydanym w sądzie rejonowym w Śródmieściu (Warszawa), za pamiętne spoliczkowanie p. Michała Boniego z art. 222 par. 1 Kodeksu Karnego. Ma zapłacić 20.000 zł grzywny i został obciążony 3.300 zł kosztów procesu:
Co na ten temat mówią obaj Panowie?

Tutaj komentarze p. JKM do wyroku:

 

Wszystko zaczęło się 25 lat temu. 28.05.1992 jako poseł na Sejm p. JKM był jednym z inicjatorów uchwały lustracyjnej, w wyniku której powstała Lista Macierewicza, a p. Boni figurował na niej jako tajny współpracownik SB. Celem tej uchwały było odebranie możliwości szantażowania kogoś jego przeszłością w PRL. Kiedy p. JKM odczytał listę Macierewicza, p. Boni wyparł się jakichkolwiek związków z tym i publicznie go zwymyślał. Za to niesłuszne zwymyślanie p. JKM obiecał mu spoliczkowanie:


Nie podawał i nie znał motywów współpracy p. Boniego z SB, zresztą nie miało to znaczenia (piszę wyżej o co chodziło w tej lustracji). W 2007r. p. Boni dostał propozycję wejścia do rządu p. Donalda Tuska i powiedział wtedy, że w 1985 pod wpływem szantażu podpisał deklarację współpracy z SB, lecz nigdy jej nie podjął. Cóż, zapewne wielu ludzi podejmowało ten krok pod wpływem szantażu, więc - powtarzam - w tym sprawy nie ma. Chodzi o to, że p. Boni nie dość, że niesłusznie zbluzgał p. JKM - i to publicznie, to jeszcze do ostatniej chwili go nie przeprosił za to. I o tym p. JKM cały czas mówi.

Spoliczkowanie miało miejsce 11.07.2014 przed spotkaniem polskich CEPów w pałacyku MSZ. Zamiast porozmawiać z p. JKM w cztery oczy i wyjaśnić całą sprawę aż po jej korzenie sprzed 25 lat, p. Boni poszedł wypłakać się w Internecie:

Spotkanie posłów do PE w MSZ: powiedziałem "dzień dobry" posłowi Korwin Mikkemu, uderzył mnie w twarz. To nie jest normalne!!

Michał Boni - Twitter

Spotkanie posłów do PE w MSZ - po spoliczkowaniu przez Korwina - za różne rzeczy już przepraszałem, z pokorą przyjmuję ataki! Ale jest granica!

Michał Boni - Twitter


Widać, że p. Boni bierze niesłuszne zwymyślanie p. JKM w 1992r. za błahostkę. Teraz jeszcze w komentarzu do wyroku imputuje rzecz następującą:

Wyrok w sprawie JKM: została zasądzona grzywna 20 tys. Nie chodzi o karę, tylko o zasady. Zasady wygrały.

Michał Boni - Twitter


Jakie zasady? Czy uważał on też za zasadne publiczne zbluzganie p. JKM w 1992r.?

Oto komentarze mające miejsce od razu na początku afery policzkowej:


JKM spełnił obietnicę (Tomasz Cukiernik, Najwyższy Czas, 11.07.2014 14:34)

Burza po spoliczkowaniu Boniego (Tomasz Cukiernik, Najwyższy Czas, 12.07.2014 10:55)

Prokuratura z urzędu zajmie się sprawą spoliczkowania Boniego (Najwyższy Czas, 31.07.2014 14:51)

Komentarz p. JKM z 25.12.2014 na jego Facebooku do informacji o jego procesie w sprawie z p. Bonim


MSZ złożyło zawiadomienie do prokuratury, która uznała, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i wystąpiła do PE o uchylenie immunitetu p. JKM. I uchylono mu immunitet w 2015r..

Mam nadzieję, że jego odwołanie się od wyroku z 8.05.2017 zakończy się dla niego pomyślnie.

Zobacz też: "Opozycjonista" vs opozycjonista (9.03.2016).


PS. Zapraszam was do odsłuchania audycji SprawniWnet z 4.05.2017.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

INTRO Studiuję filologię angielską (studia II stopnia). ZAINTERESOWANIA W zależności od nastroju poczytam sobie coś o kuchni, historii, zwierzętach, kosmetyce, jubilerstwie, itp. Nie mam stałych zainteresowań. ULUBIONE KSIĄŻKI I FILMY Lubię fabularne książki i filmy historyczne oraz komedie. ULUBIONA MUZYKA Zwracam uwagę bardziej na kokretną piosenkę niż na wykonawcę czy gatunek muzyczny. POGLĄDY POLITYCZNO-GOSPODARCZO-SPOŁECZNE Mam poglądy prawicowe - konserwatywno-liberalne. W sferze obyczajowej jestem konserwatystką, a gospodarczej wolnorynkowcem. Jestem sympatyczką partii Wolność (poprzednia nazwa to KORWiN). Zapraszam serdecznie do lektury mojego bloga :).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Już się pogubiłam co zamierzają. Ogólnie rzecz biorąc rodzice powinni mieć dowolność czy...
  • Ależ oczywiście!
  • Naprzód zaznaczam, Panie Senatorze, proszę nie odnosić mojego komentarza konkretnie do swojej...

Tematy w dziale