Blog
portal wolnościowy
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski Wzmacniamy dyskurs liberalny!
6 obserwujących 199 notek 99597 odsłon
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski, 24 lipca 2011 r.

P. Sokołowski: Salon88 - ostateczne rozwiązanie kwestii faktów

Zespół Pana Janke robi co może aby pokazać Polaków jako naród debili. Może to jakaś piąta kolumna mająca ośmieszyć Polskę na arenie międzynarodowej? Mówią, że to Miłosz był "polakożercą". A jak nazwać kogoś kto na prowadzonym przez siebie serwisie społecznościowym promuje i umieszcza na głównych miejscach takie notki. Nazywanie tych ludzi debilami rzeczywiście jest niesprawiedliwe ponieważ oni nie starają się być mądrzy. To inna konkurencja dla nich, to tak jakby skoczkowi wzwyż mierzyć czas w jakim dobiegł do poprzeczki, z tą różnicą, że to w jakiej konkurencji się staruje w sporcie jest raczej neutralne moralnie, w życiu już nie. Nawet jeśli nikt nie wyznaje zasad moralnych to nie zmienia to faktu, że te prawa moralne są. Tak jak matematyka istnieje niezależnie od tego, że ludzie nie umieją czy nie chcą liczyć. Ja jako życiowy optymista wierzę, że faszyści ze strony głównej potrafią dochodzić do prawdy jednak "opłaca" im się tego nie robić, podobnie jak cinkciarzowi opłaca się wierzyć, że jego pieniądze nie są fałszywe bo bardziej wiarygodnie wtedy wygląda. Mam pytanie do adminów. Czy Hitlera można nazwać faszystą? A kogoś kto po przyłożeniu jego poglądów (za pomocą na przykład testu) do skali F (naukowo opracowanej) zajmuje na tej skali czołowe miejsca? Faszysta to nie obraza tylko nazwa osoby, która wyznaje poglądy faszystowskie, niezależnie od tego czy lubi hitlera czy nie, podobnie jak socjalistą nazywamy kogoś kto wyznaje poglądy socjalistyczne niezależnie od tego czy lubi SLD lub czy należał do PZPR (tak samo jest z komunistą).

Piszę to ponieważ jawnie opowiada się Pan (czy pana zespół) po stronie tego zamachowca chociaż prawdopodobnie potępia pan metody jakich użył (chociaż  jak to się mówi nigdy nie wiadomo co w człowieku siedzi). Jak nazwę tego zamachowca faszystą to też zostanę zablokowany?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

polskaliberalna.net
merkuryusz.pl
Polska liberalna

REDAKTOR NACZELNY: Bogumił Kolmasiak

REDAKTOR NACZELNY WYDANIA ZAGRANICZNEGO: Agnieszka Gmiter

WYDAWCA: STOWARZYSZENIE DEMOKRATYCZNA FRAKCJA MŁODYCH

ZAST. REDAKTORA NACZELNEGO: ADAM FULARZ

OBECNI I BYLI WSPÓŁPRACOWNICY Paweł Krężołek, Janusz Wdzięczak, prof. Marek Rocki, dr Robert Gwiazdowski, dr Robert Suski, Wojciech Popiela, Piotr Beniuszys, Andrzej Potocki, Aviv Steinmetz, Marek Tomsia, Marcin Kotowski,Marcin Kwaśniewski,M. Kosek, B. Wasilewski,Flanky, Gigabyte, MAC, Marcin Celiński, Sławomir Potapowicz, Witek Mossakowski, Piotr Dwojacki, S.Sipowicz,Maciej Iwanicki,,Michał Musur, Jędrzej Kulig

 

 

 


WERSJA WORLD:
image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @gemini zadzwoń do jakiegoś biskupa i przestań mi w końcu d... zawracać.
  • @Jacek Paweł Jarecki skale F mam w oczach
  • @Jacek Paweł Jarecki I nie musi się Pan tak unosić, nie każdy rodzi się Einsteinem.

Tematy w dziale