Aktywne Miejsce Pracy Biurowej
Czy jesteśmy skazani na krzesło? Czy bóle kręgosłupa są nieodłącznym atrybutem pracy biurowej? W jaki sposób uniknąć dolegliwości związanych z biurowym charakterem pracy? Aktywne Miejsce Pracy Biurowej – to rozwiązanie wielu problemów. Pracuj - spacerując
4 obserwujących
39 notek
18k odsłon
138 odsłon

Koronawirus. Studium Heinsberg. Infection fatality rate 0,37%.

Wykop Skomentuj28

Heinsberg – miasto powiatowe w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, siedziba powiatu Heinsberg. Do niedawna niewiele więcej można było o tym mieście powiedzieć.

Od kilku tygodni znane jest z tego, że znajduje się tam jedno z ognisk epidemii koronawirusa w Niemczech. Chciałem Wam przedstawić badanie, które zostało tam przeprowadzone przez  Prof. Dr. Hendrika Streeck`a und Prof. Dr. Gunthera Hartmann`a z Uniwersytetu z Bonn.

Badanie koncentruje się na wskaźniku umieralności na zakażenie (tzw. Śmiertelność zakaźna,  infection fatality rate,(IFR), który wskazuje na odsetek zgonów wśród osób zakażonych. Należy to odróżnić od wskaźnika śmiertelności w przypadkach (case fatality rate) (CFR). IFR jest bardziej wiarygodnym parametrem z kilku powodów, a jego ustalenie jest wymagane na poziomie międzynarodowym dla SARS-CoV-2. Dzięki naszym danym można teraz po raz pierwszy bardzo dobrze oszacować, ile osób zostało zakażonych po wybuchu epidemii. W naszych badaniach było to 15 procent dla gminy Gangelt. Przy łącznej liczbie wszystkich zarażonych osób można określić wskaźnik śmiertelności zakaźnej (IFR). W przypadku SARS-CoV-2 jest to 0,37 procent dla epidemii w gminie Gangelt";, mówi kierownik badań prof. dr Hendrik Streeck, dyrektor Instytutu Wirusologii w szpitalu uniwersyteckim w Bonn.

Dzięki IFR możliwe jest oszacowanie całkowitej liczby osób zakażonych w innych miejscach o różnym stopniu zakażalności na podstawie liczby zgonów. Porównanie tej liczby z liczbą oficjalnie zgłoszonych osób zakażonych prowadzi do tzw. liczby ciemnej. W Gangelt jest to około 5 razy więcej niż oficjalnie podawana liczba osób, których wyniki były pozytywnie. Gdyby ekstrapolować liczbę prawie 6 700 zgonów związanych z SARS-CoV-2 w Niemczech, szacowana łączna liczba osób zakażonych wyniosłaby około 1,8 mln. Ta liczba niezgłoszonych przypadków jest dziesięciokrotnie większa niż całkowita liczba oficjalnie zgłoszonych przypadków (162 496 w dniu 03. 05. 2020, 07:20). ...

Wnioski proszę wyciągnijcie sami.

tu link do oryginału.

https://www.uni-bonn.de/neues/111-2020

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale