1 obserwujący
29 notek
18k odsłon
  382   0

11 Marsz LGBT Wrocław versus narodowcy

BMJ
BMJDnia wczorajszego we Wrocławiu przeszedł marsz równości. Zacząć się miało o 15:00, aczkolwiek marsz wystartował z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Parada przeszła ulicami Wrocławia. Trasa biegła między innymi przez Piłsudskiego, Kołątaja Oławską i Rynek. W trakcie marszu nie doszło do starć z kontrmanifestacją oraz do aktów fizycznej agresji z obu stron.

 image
Nie obyło się przy tym bez karykatur symboli i wartości konserwatywnych i narodowych. Aniołek LGBT i Tęczowe godło Polski to najlepsze tego przykłady.
image
Tęczowe flagi rozpościerały się wszędzie. Większość transparentów nie głosiła haseł związanych z prawami osób LGBT, czy związkami partnerskimi. Takowe oczywiście też się pojawiały, ale dominowały typu "Tęcza nikogo nie obraża" "Odpierdolta się od LGBT" "Ciota i przy tym Patriota" "Tęczowa Matka Boska" itp.

Na marszu pojawiły się również feministki ze strajku kobiet. Sama manifestacja zbierała nie tylko osoby LGBT. ale również przedstawicieli różnych środowisk lewicowych i liberalnych np KOD, Razem, Wiosna itp.
image
Pojawiły się też jednostki i grupy ze środowisk narodowych, by zaprotestować przeciwko idei Marszu Równości.
image
Ukazały się również transparenty przeciwne wczesnej edukacji seksualnej w szkołach. Protestujący przeciw LGBT jasno głosili że edukacja seksualna poniżej 10 roku życia to forma pedofilii.
image
Grupa narodowców wzięła udział w symbolicznym odkażaniu ulic z LGBT po ich przemarszu. Marsz trwał około 2 godziny. W trakcie nie doszło do żadnych problemów, ani incydentów
image

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo