Eli Barbur Eli Barbur
1024
BLOG

Wirus groźny jak EBOLA.

Eli Barbur Eli Barbur Polityka Obserwuj notkę 6

TELAWIW OnLine: W zeszłym roku pierwszy raz od powstania Izraela przybyło tu na stałe więcej Żydów z Zachodu niż z dawnego bloku wchodniego i III Świata. Wskaźnik ten odzwierciedla kłopoty ekonomiczne w Europie, ferment z dżihadyzmem i zidiociałym lewactwem, no i zwyżkujące na tej fali ruchy nacjonalistyczne. Nic dziwnego, że Europa z Francją na czele – zamiast np. we własnym interesie popierać utworzenie niezależnego Kurdystanu optuje za jakąś wirtualną „Palestyną”. Wypadkową tego wszystkiego jest antyizraelski wirus groźny dla Żydów europejskich, porównywalny tylko do Eboli w zachodniej Afryce.

https://www.youtube.com/watch?v=AbGYlX886GY

TELAWIW OnLine: Last year, for the first time since the creation of Israel, the number of Jews from Western Europe who took up a permanent residency here exceeded the arrivals of Jews from the former Eastern Block and the Third World. This indicator reflects the economic troubles in Europe, ferment with jihadists, idiotic leftist and increasing nationalist movements. And no wonder as Europe with France in the lead instead of supporting, in their own interests, e.g. the establishment of an independent Kurdistan, favors some virtual "Palestine". The result of all of this is anti-Israeli virus dangerous to European Jews, comparable only to ebola in West Africa.

TELAWIW OnLine: Myśliwce izraelskie przelatywały w czwartek nad Libanem - celem Hezbollah czy IS? - na szczególnie niskim pułapie nad Bejrutem.

TELAWIW OnLine: Netanjahu wygrał z dużą przewagą wczorajsze prawybory w Likudzie wyłaniające kandydata na premiera w wyborach 17 marca.

EGIPCJANOM MIĘKNIE RURA.

TELAWIW OnLine: Nad Nilem zezwolono uwięzionej od ponad roku trójce reporterów katarskiej sieci al-Dżazira na wniesienie apelacji...Ekipa El-Sisi oskarżała tę stację o „aktywne wspieranie” islamistów, ale po niedawnej ugodzie z Katarem – narzuconej przez Saudów – Egipcjanie jakby zaczynają mięknąć w oczekiwaniu na zatokowe petrodolce. Emirat Katar sponsorował nie tylko Braciszków w Egipcie, lecz także dżihadowski Hamastan.

TELAWIW OnLine: W TLV 3 samice nosorożców wyszły sobie na spacerek z SAFARI – pracownik zoo przysnął po sylwku... - nikogo nie dziabnęły.

TELAWIW OnLine: Jednym z najlepszych miejsc w TLV jest teraz dawna kolonia SARONA założona przez protestancką sektę z południa Niemiec Tempel-Gesellschaft, której członkowie w XIX wieku osiedlali się w Palestynie i potocznie nazywani byli "Templariuszami". Przed II wojną zaczęli utożsamiać się z III Rzeszą i Anglicy wykopali ich do Australii jako V kolumnę. Opisałem to w dziennikarskiej książce WŁAŚNIE IZRAEL. Odremontowane i poprzesuwane odpowiednio dawne domki „Templariuszy”- kompletnie odstające architektonicznie od Bliskiego Wschodu – robią teraz za centrum knajpowo-butikowo-galeriowe.

https://www.youtube.com/watch?v=fVa_qmtqsH0&feature=youtu.be

TELAWIW OnLine: Egipcjanie w przyszłym tygodniu zaczną poszerzać strefę buforową wzdłuż 14-kilometrowej granicy z terrorystycznym Hamastanem. Dotychczas w pasie o szerokości 0,5 kilometra wyburzono 800 zabudowań, a przestrzen ta zostanie zwiększona o dalszych 500 m. Chodzi blokowanie przemytu broni (i przepływu dżihadystów na Synaj) podziemnymi tunelami, których wyloty ukrywane były w domach na tych przygranicznych terenach.

TELAWIW OnLine: Australia zakazała używania "łóżek do opalania" (solaryjnych) – ze względu na szkodliwość  stężonych promieni ultrafioletowych.

TELAWIW OnLine: W środkowym Jemenie w mieście Ibb sunnicka al-Kaida zabiła 33 szyickich rebeliantów z ruchu Huti (zamach samobójczy).

TELAWIW OnLine: Źródła arabskie twierdzą, że Iran utworzył w dawnej Syrii formację wojskową złożoną z paru tysięcy pohańców m.in. z Afganu.

@

Update: W Szwecji 3. próba sfajczenia meczetu w ciągu tygodnia - koktail Mołotowa ciśnięty w Uppsali @ W Stambule 30-letni Turek otworzył ogień z automatu koło pałacu Dolmabahce, gdzie urzęduje Erdogan (w 1938 zmarł tam Ataturk) @ Netanjahu oznajmił, że Palestyńczycy powinni dostac szlaban od ICC, do którego wczoraj zgłosili akces :).


 


 


 


 


 


 


 


 

Eli Barbur
O mnie Eli Barbur

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY. Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima. FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka