Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
7 obserwujących
185 notek
142k odsłony
  286   0

Lex TVN, Gowin wyrzucony i druk 1449

Ostatnie dni w polskiej polityce są niezwykle ciekawe pomimo okresu wakacyjnego. Została w Sejmie po burzliwym głosowaniu przegłosowana i trafiła do Senatu.

O czym jest ta ustawa ? Ustawa mówi o tym że media w Polsce muszą mieć kapitał z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE+ Islandia, Norwegia, Lichtenstein). TVN jako amerykański teoretycznie więc przestałby nadawać lub sprzedać swoje udziały; do tej pory nie KRRIT nie przyznała mu koncesji. Ale tylko teoretycznie, ponieważ wystarczy żeby dostać koncesję z innego kraju Unii Europejskiej żeby mógł nadawać w Polsce co już się właśnie stało, gdyż TVN otrzymał koncesję z Holandii. A nawet gdyby Discovery która jest własnością TVN-u musiała sprzedać udziały tej stacji to i tak zapewne sprzedałaby je jakiegoś zagranicznego koncernu (np. Ringiel Axel Springer) więc PiS-owi i tak nie udałoby się pozbyć tej stacji.

Jarosław Gowin który sprzeciwiał się ustawie ,,lex TVN" czy od dłuższego czasu zmianom podatkowym które mają być w Polskim Ładzie został wyrzucony z rządu. Razem z Gowinem z klubu PiS wyszły 4 osoby (w sumie 5 z Gowinem włącznie) i tym samym PiS formalnie stał się rządem mniejszościowym. Senat zapewne odrzuci ,,lex TVN", natomiast Sejm żeby odrzucić weto Senatu potrzebuje 231 głosów co najmniej czyli większości bezwzględnej co może być teraz problemem, PiS ma sojusz z Kukiz'15 ale tu posłowie tego ugrupowania sami decydują, ponieważ nie ma tam dyscypliny partyjnej, poza tym PiS może liczyć na głos 1 posła niezależnego. Teraz do przegłosowywania sprzeciwu Senatu może być problem, ogólnie każda ustawa nawet podczas pierwszego głosowana będzie musiała być budowana większość do jej przegłosowania.

Zauważyliśmy pewną rzecz. Cała opinia publiczna została rozemocjonowana tą ustawą. Środowisko związane z PiS-em cieszyło się że nielubiana stacja będzie miała kłopoty, totalna opozycja była oburzona a na ulice wyszli tzw. obrońcy demokracji. Ci ,,obrońcy demokracji" zorganizowali kampanię nienawiści przeciwko Pawłowi Kukizowi a na ulicy zaatakowali posła Konfederacji Dobromira Sośnierza (pomimo że Konfederacja wstrzymała się od głosu). Po co jednak ustawa z której TVN łatwo wybrnie a skutkiem której są ogromne emocje i dalszy łańcuch wydarzeń.

Otóż należy patrzeć na coś o czym się nie mówi, podobną rolę pełniła kilka miesięcy temu sprawa aborcji i Strajk Kobiet. Rząd do I czytania w Sejmie wprowadził nowelizację ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych z 2008 roku, czyli druk 1449 o którym można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Sejmu. A co jest w tej ustawie, otóż inspektor sanitarny u osoby podejrzanej o zakażenie może zarządzić kwarantannę na 30 dni a podejrzany jest każdy kto wraca z zagranicy co w praktyce ma zmusić aby ten kto chce wyjechać za granicę żeby się zaszczepił. Jest też tam mowa o tym że osoba na kwarantannie która nie chce się szczepić może stwarzać zagrożenie i może być oddana przymusowi leczenia psychiatrycznego. Szczepienia na Covid-19 mają być wpisane do szczepień zalecanych a stąd już blisko do tego aby zostały wpisane jako obowiązkowe. Covid-19 nie został oficjalnie wpisany na listę chorób zakaźnych ale zawsze ministerstwo zdrowia może to zrobić rozporządzeniem a według projektu ustawy jeśli będzie oficjalnie chorobą zakaźną i będzie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii (obecnie obowiązuje ten drugi) to wojewoda może zarządzić obowiązkowe szczepienia na terenie całego województwa lub danego powiatu. Wprowadzony ma być też fundusz kompensacyjny czyli odszkodowania za niepożądane odczyny poszczepienne ale jeśli osoba zaszczepiona będzie miała wykryte zakażenie koronawirusem to już odszkodowania nie dostanie.

Warto wspomnieć że w Polsce budowane są izolatoria podobne do obozów FEMA w USA, jedno z takich izolatoriów jest budowane w Gdyni co warto znaleźć informacji w internecie na ten temat. Wszakże mogą być tam przetrzymywani zarówno zakażeni jak i podejrzani o zakażenie, może więc dojść do takich sytuacji że osoba podejrzana o zakażenie która jest zdrowa może naprawdę się zarazić koronawirusem od osoby rzeczywiście chorej, czasami dochodzi do takich rzeczy w szpitalach. Jeszcze kilka lat temu były to teorie spiskowe, ciężko byłoby w to uwierzyć że przyjdzie nam żyć w takich czasach, każdy takie teorie by wyśmiał a teraz już do śmiechu nie jest, niestety coraz więcej teorii spiskowych staje się rzeczywistością. A dla zamydlenia oczu wrzucane są tematy zastępcze, zwykle jest to aborcja a tym razem ,,lex TVN"

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka