Blog
Prawda bez politpoprawności
kuba9131
2 obserwujących 69 notek 35026 odsłon
kuba9131, 11 stycznia 2019 r.

Sprawa wynagrodzeń w NBP

440 4 0 A A A

W ostatnim czasie głośno zrobiło się w sprawie wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim. Konkretnie chodzi o to Martynę Wojciechowską, w mniejszym stopniu o Kamilę Sukiennik, zwane również ,,aniołkami Glapińskiego". Mieli zarabiać gigantyczne kwoty, ta pierwsza 65000 złotych a ta druga 44000 złotych, pomimo że średnia pensja wynosi 17000 złotych.

Szef NBP Adam Glapiński udzielił lekceważącego wywiadu, wydaje się tym nie przejmować. Mało tego, poinformował nawet że wie że w tym miesiącu areszt opuści były szef KNF-u Marek Chrzanowski.

Zapewne rząd PiS chciałby go zdymisjonować ale konstytucja mówi że szef NBP sprawuje swoją kadencję przez 6 lat (w tym wypadku do 2022 roku). Warto podkreślić że Glapiński jest przyjacielem Jarosława Kaczyńskiego od około 30 lat.

Z tego co wynika to jest to jego prywatna afera, rząd nie jest w nią wmieszany aczkolwiek i tak ma duży problem bo to człowiek wywodzący się ze środowiska PiS; robi wbrew temu co mówił Jarosław Kaczyński po poprzedniej aferze z wynagrodzeniami - wtedy ministrów z rządu Beaty Szydło - że ,,do polityki nie idzie się dla pieniędzy" i nawet obniżył wynagrodzenie parlamentarzystom i samorządowcom. W tym wypadku o ile rząd za to nie odpowiada to jednak powinien wiedzieć kogo mianuje na stanowisko i to tak ważne (np. NBP sprawuje nadzór nad emisją pieniądza, jest bankiem centralnym)

Niestety wszystkie rządy które były po '89 łączy w mniejszym lub większym stopniu dwie rzeczy - pieniądze i stanowiska.

Opublikowano: 11.01.2019 12:54.
Autor: kuba9131
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Krytyka Owsiaka nie musi być krytyką WOŚP. Dzisiaj sam napisałem artykuł, skrytykowałem tam...
  • Jeszcze sprostuję zanim ktoś mnie zhejtuje. Zaznaczam że w artykule krytykowałem głównie...
  • @Olejnik Za Tuska nie rosły i teraz nie rosną.

Tematy w dziale Gospodarka