kuba9131 kuba9131
1332
BLOG

ACTA 2 przyjęta przez Parlament Europejski. To koniec wolności słowa w internecie

kuba9131 kuba9131 ACTA Obserwuj temat Obserwuj notkę 80

Wczoraj Parlament Europejski przyjął dyrektywę zwaną potocznie ACTA 2 rzekomo po to aby bronić praw autorskich. W rzeczywistości jednak wprowadza powszechną cenzurę do internetu. No ale czego się spodziewać skoro patronem Unii Europejskiej jest komunista Altiero Spinelli, twórca komunistycznego Manifestu z Ventotene który propagował utworzenie komunistycznego państwa federalnego obejmującego całą Europę.

Niestety UE idzie w stronę komunizmu, jak widzimy ma zapędy totalitarne, demokracja jest zagrożona gdyż ograniczanie wolności słowa jest antydemokratyczne. UE nigdy nie była organizacją demokratyczną gdyż przywódców Komisji Europejskiej, Rady UE czy Rady Europejskiej nikt nie wybierał z obywateli, oni sami siebie wybrali.

Wracając jednak do głównego tematu są dwie główne artykuły tej dyrektywy które wprowadzają cenzurę, jest to tzw. podatek od linków czyli umieszczenie jakiegokolwiek cytatu czy nawet zdjęcia nagłówka będzie wymagało zgody od właściciela artykułu, duże portale pewnie sobie poradzą, mniejsze już nie, spowoduje to monopol dużych stron internetowych czyli mediów głównego nurtu, skończy się również publikowanie memów gdyż uznane to zostanie za łamanie praw autorskich. Drugim takim kontrowersyjnym punktem jest odpowiedzialność właścicieli portalów za komentarze użytkowników (ten punkt nawet nie jest związany z prawami autorskimi), co oznacza że komentarz uznany za tzw. mowę nienawiści będzie musiał zostać usunięty przez właściciela portalu gdyż w przeciwnym razie może dostać karę. Spowoduje to również powstanie specjalnego algorytmu wyłapujące ,,słowa niedozwolone".

Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung doniósł że Niemcy poparła ten projekt gdyż jest to deal pomiędzy Francją a Niemcami, Francja w zamian ma poprzeć budowę gazociągu Nord Stream 2. Teraz widzimy które główne państwa rządzą Unią Europejską.

Za wprowadzeniem ACTA 2 głosowała część europosłów PO. Są to: Danuta Hubner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Marek Plura, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka. Nie wziął udział w głosowaniu Jerzy Buzek i Dariusz Rosati, ale ten pierwszy, były premier z ramienia AWS powiedział że gdyby mógł to zagłosował by za tym projektem. Za wprowadzeniem ACTA 2 głosował również niezrzeszony Michał Ujazdowski. Wstrzymało się od głosu europoseł SLD Bogusław Liberadzki. Brawa dla wszystkich europosłów którzy zagłosowali przeciw. Polacy powinni to zapamiętać przy urnach wyborczych.

kuba9131
O mnie kuba9131

Katolik, konserwatysta, umiarkowany liberał gospodarczy, niepartyjny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka