Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
4 obserwujących
150 notek
128k odsłon
4394 odsłony

4 lata rządów PiS - podsumowanie

Wykop Skomentuj119

Już 13 października będziemy wybierać na kolejną kadencję posłów i senatorów. Jest to dobry czas aby podsumować rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Symbolem tego rządu już zawsze będą programy socjalne np. 500+, 300+ czy 13 emerytura; lepsze byłoby oczywiście drastyczne obniżanie podatków ale i tak polepszyło to sytuację wielu ludzi, którzy przez okres III RP byli pokrzywdzeni, szczególnie dotyczy to ludzi których dotknęła transformacja z początku lat '90 zapoczątkowana planem Balcerowicza. Czasami rząd obniżał podatki np. obniżenie PIT z 18% do 17% czy brak tego podatku dla osób do 26 roku życia czy obniżenie podatku CIT, jednak niestety były też podnoszone lub wprowadzane nowe podatki np. opłata paliwowa wzrosła o 10 groszy, PiS również nie obniżył podatku VAT którego stawka wynosi 23% a co wprowadził rząd Donalda Tuska a wtedy PiS krytykował te posunięcie. Mimo wszystko PiS i tak spełnił dużo obietnic, wcześniej obietnice wyborcze były traktowane na zasadzie ,,głosujcie na nas a jak wygramy to może zastanowimy się" a i tak nie były te obietnice spełniane.

PiS jest partią nielubianą przez salon III RP. Ich rządy są traktowane jako zagrożenie dla okrągłostołowego porządku. I rzeczywiście było kilka takich decyzji za które PiS był mocno atakowany np. ustawa dezubekizacyjna czy próba wymiany sędziów w całym systemie sądowniczym jednak idzie to opornie jakkolwiek oceniać te działania, rząd PiS mocno przyczynił się do ujawnienia tego że Lech Wałęsa był w rzeczywistości agentem znanym jako TW Bolek. PiS mocno podkreślał konieczność repolonizacji mediów jednak póki co nie podjął się tego. Zapowiadali też rozliczenie poprzednich rządów jednak cały czas nikt nie siedzi w więzieniu Jeśli chodzi o sprawy obyczajowo-ideologiczno-światopoglądowe to PiS jest partią konserwatywną, jednak nie zakazał całkowicie aborcji, póki co cały czas obowiązuje kompromis aborcyjny z 1993 roku, PiS krytykował podpisanie konwencji stambulskiej która wprowadza gender jednak PiS jej nie wypowiedział, natomiast PiS zaprzestał finansowania zabiegów in vitro z budżetu państwa a także z budżetów sejmikowych w tych sejmikach w których rządzi PiS, nie wprowadzili związków partnerskich, jeśli chodzi o ostatni konflikt ideologiczny to oficjalnie sprzeciwiają się obrażaniu uczuć religijnych katolików.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną jest to jedna z największych bolączek tego rządu. O ile w czasach rządu PO-PSL klęczeliśmy przed Niemcami to teraz nie wstaliśmy z kolan tylko co najwyżej zmieniliśmy klęcznik i klęczymy przed USA i Izraelem. Sytuacja gdy została znowelizowana na rozkaz USA i Izraela ustawa o IPN która przed nowelizacją karała za używanie terminu ,,polskie obozy śmierci" (co najgorsze to ta nowelizacja była pisana w siedzibie Mossadu). Drugim przykładem jest konferencja bliskowschodnia która odbyła się w lutym 2019 roku, w rzeczywistości nie była to konferencja pokojowa a wojenna, antyirańska (o jej organizowaniu nawet nie dowiedzieliśmy się od naszego rządu ale od Amerykanów), przez tą konferencję popsuliśmy sobie stosunki z Iranem choć wcześniej nie mieliśmy z nimi konfliktów - nie daj Boże aby w razie ataku na Iran wysyłać tam polskich żołnierzy. Nie dość że w naszym kraju została zorganizowana konferencja wojenna to jeszcze w trakcie jej trwania zostaliśmy upokorzeni po raz kolejny ,,polskimi obozami śmierci", a Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo napomniał nas o restytucji mienia. A skoro o tym mowa to PiS zlekceważył temat amerykańskiej ustawy 447 i gdyby nie kampania informacyjna Konfederacji to byśmy się o tym nie dowiedzieli, a jest to sprawa niebezpieczna dla Polski, gdyż organizacje żydowskie chcą pieniędzy za mienie bezspadkowe pozostawione po II wojnie światowej w czym wspierają ich Amerykanie. A pomruki zza oceanu są coraz głośniejsze, jeśli PiS wygra wybory, będzie to dla nich ważny test czy będą chcieli bronić Polskę przed zapłatą tych bezzasadnych roszczeń. Jedną z rzeczy za które można pochwalić PiS jest chęć uniezależnienia się od rosyjskiego gazu, w co wpędził nas rząd PO-PSL gdy umowę negocjował Waldemar Pawlak; PiS poszukuje innych źródeł np. amerykański gaz, próbuje walczyć z budową Nord Stream 2 czy chciałby budowy gazociągu Baltic Pipe skąd przesyłany byłby gaz z Norwegii.

Podsumowując PiS idealny nie jest, jako że żyjemy w systemie dwupartyjnym i alternatywą dla PiS-u jest Koalicja Obywatelska a jej rządy byłyby katastrofalne dla Polski to PiS jest mniejszym złem, można mimo wszystkich wad tej partii na nią zagłosować ale jednocześnie uważnie patrzeć na ręce.

Wykop Skomentuj119
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka