Marcin Rudniak Marcin Rudniak
132
BLOG

Subiektywnie o książce - ks. Grzegorz Śniadoch "Msza Święta Trydencka. Mity i prawda"

Marcin Rudniak Marcin Rudniak Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Nowe wydanie "Mszy Świętej Trydenckiej. Mity i prawda" ks. Grzegorza Śniadocha to absolutnie podstawowa publikacja dla tych wszystkich, którzy zaczynają dopiero teraz zaznajamiać się z Mszą trydencką.

Moim zdaniem autor ani nie wychwala pod niebiosa Mszy Wszechczasów, ani nie odsadza od "czci i wiary" Novus Ordo. Książka prezentuje niezbite fakty poparte też doświadczeniem autora. W publikacji znajduje się też odpowiedź na pytanie, czy można chodzić na Msze trydenckie sprawowane przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X, które to pytanie może nurtować osoby dopiero co poznające Mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. 

Ciekawym rozwiązaniem jest także Appendix, w którym autor zawarł dokumenty Kościoła odnoszące się do Mszy trydenckiej oraz oficjalne wypowiedzi hierarchów kościelnych stojących w obronie tej Mszy. 

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem - to na pewno plus dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z Mszą trydencką, a chciałyby się zapoznać z absolutnymi podstawami.   

Promowanie czytelnictwa wartościowych książek. Twitter: @MarcinRudniak

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura