Marcin Rudniak Marcin Rudniak
66
BLOG

Subiektywnie o książce - ks. Feliks Cozel "O prawdziwości religii katolickiej"

Marcin Rudniak Marcin Rudniak Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z większą liczbą argumentów za prawdziwością religii katolickiej w dysputach z wrogami katolicyzmu to książka ks. Feliksa Cozela "O prawdziwości religii katolickiej" będzie w sam raz.

Tak jak pisałem w recenzjach poprzednich książek ks. Cozela, tak samo i w tej, znajdziemy same konkrety, bez zbędnego tekstu marnującego nasz czas. Do tego autor przywołuje wiele przykładów na poparcie swoich tez.

Narzeka także na jakość katolicyzmu prezentowanego przez ówczesnych wiernych. Swoją drogą, ciekawe co ksiądz Cozel powiedziałby o ludziach mieniących się katolikami w dzisiejszej Polsce, skoro znalazł tak wiele wad wśród jemu współczesnych - a przecież w naszym mniemaniu Polacy żyjący sto lat temu byli bardziej religijni niż w obecnych czasach.

Po lekturze książki nadal podtrzymuję swoje zdanie: publikacje ks. Feliksa Cozela są niezwykle wartościowe; sam kapłan jawi się w walce ze złem, jako bezkompromisowa osoba, z której twórczości możemy czerpać pełnymi garściami.  

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Promowanie czytelnictwa wartościowych książek. Twitter: @MarcinRudniak

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura