programator programator
266
BLOG

Mundurowe L4

programator programator Gospodarka Obserwuj notkę 2

Do 22 stycznia br. potrwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian w  zwolnieniach lekarskich funkcjonariuszy i żołnierzy - poinformowała Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.

W związku z powyższym, po wysileniu umysłu. Chciałbym przedstawić kilka spraw do powszechnej dyskusji.
1. Kto, na jakiej podstawie orzeknie, że choroba powstała jest w związku z pełnieniem służby. Mówię o chorobach powszechnych - grypy, przeziębienia... Wartownik, policjant w patrolu narażony jest np. na grypy.
2. Jeśli wydawana jest decyzja administracyjna, to dowódca jednostki ma 7 dni na jej wydanie. Jest to praktyczne po chorobie w niektórych przypadkach. Chory musi wiedzieć, czy będzie miał płacone 80% czy 100%, bo jego wolą jest przyjęcie lub rezygnacja z takiego zwolnienia. (piękna rzecz - umrzeć na służbie!)
3. Na jakiej podstawie dowódca wydaje taką decyzję? Oświadczenie chorego? Decyzja lekarza (medycyny pracy)? Jak udowodnić, że choroba psychiczna powstała w związku z pracą a nie innymi okolicznościami? (symulowanie choroby)
4. Dlaczego funkcjonariusz ma być "karany" podwójnie za zwykłą chorobę: przy wypłacie pensji oraz otrzymaniu nagrody rocznej?
5. Przepis krzywdzi ludzi uczciwie chorujących. Proponuję zaostrzyć przepisy pozwalające wysłanie często chorującego na badania komisji lekarskiej celem stwierdzenia przydatności do służby.

programator
O mnie programator

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka