0 obserwujących
21 notek
13k odsłon
575 odsłon

Jarosław Kaczyński w Poznaniu. Czerwiec '56

Wykop Skomentuj

Składając wieniec w kolorze biało-czerwonym pod pomnikiem Czerwca '56 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oddał wczoraj hołd uczestnikom Poznańskiego Czerwca.

- Ciągle nie znamy całej prawdy o tych wydarzeniach. Wielu ludzi, począwszy od roku 1980, próbowało do tej prawdy dojść, opisać ją. Ale ten opis ciągle jest jeszcze niepełny. Musimy doprowadzić do tego, by przyszłe pokolenia znały całą prawdę – bez żadnych przesłon, bez ukrywania czegokolwiek. I to zostanie wypełnione - stwierdził lider PiS.

- Dziś ciągle po polskiej ziemi stąpają ci, którzy powinni zostać ukarani, a niektórzy z nich być może korzystają z przywilejów. Tak być nie powinno, ale nie w imię zemsty, tylko w imię sprawiedliwości - podkreślił Jarosław Kaczyński.

- Chciałem Wam obiecać, Szanowni Państwo, że jeżeli moja formacja  dojdzie do władzy i jeżeli znów będziemy mogli zmieniać Polskę, uczynimy wszystko, żeby sprawiedliwość została oddana tym, którzy na to zasłużyli - powiedział.
Słowa Jarosława Kaczyńskiego "moja formacja" sprostowali okrzykami na "nasza formacja" licznie zebrani sympatycy PiS.
-Tak, proszę Państwa, nasza formacja - poprawił się z uśmiechem Jarosław Kaczyński.

W uroczystości pod Poznańskimi Krzyżami wzięło udział kilkaset osób - członków i sympatyków PiS, członków Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej, a także Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

Po wizycie pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca '56 i spotkaniu z mieszkańcami miasta Jarosław Kaczyński udał się na spotkanie z grupą poznańskich naukowców w kampusie Morasko Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.


Jeszcze dzisiaj i jutro można zwiedzać w Poznaniu wystawę Prawda i Pamięć poświęconą tragedii smoleńskiej. Wystawa przyciągnęła tysiące zwiedzających. Na uroczyste zamknięcie wystawy z krótkim podsumowaniem, w dniu 29 czerwca, o godz. 15:00 do Pałacu Działyńskich w Poznaniu zaprasza szef Klubu Gazety Polskiej w Poznaniu - Zenon Torz.
Więcej o wystawie

tutaj

.

Zobacz galerię zdjęć:

Z lewej: Tadeusz Dziuba, szef poznańskiego PiS, prawdopodobny kandydat na pierwsze miejsce na liście kandydatów PiS do Sejmu RP
Z lewej: Tadeusz Dziuba, szef poznańskiego PiS, prawdopodobny kandydat na pierwsze miejsce na liście kandydatów PiS do Sejmu RP Biało-czerwonymi flagami i parasolkami przyjęli poznaniacy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Na uroczystość przybyło kilkuset mieszkańców Poznania Oczekiwanie na przybycie prezesa PiS Członkowie Klubu Gazety Polskiej, z lewej - przewodniczący Klubu w Poznaniu Zenon Torz Jarosław Kaczyński przemawia do zgromadzonych O BOGA
ZA WOLNOŚĆ, PRAWO I CHLEB
CZERWIEC 1956 Po złożeniu kwiatów ustawiła się kolejka poznaniaków chcących zapalić znicze +5 zdjęć +6 zdjęć
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale