0 obserwujących
21 notek
13k odsłon
435 odsłon

Zamknięcie wystawy Prawda - Pamięć - Smoleńsk 2010 w Poznaniu

Wykop Skomentuj2

 

29 czerwca 2011 po 10 dniach zamknięto prezentowaną w Pałacu Działyńskich w Poznaniu wystawę "Prawda i Pamięć - Smoleńsk 2010". Była to ta sama wystawa, która została ocenzurowana przez kwestorów Parlamentu Europejskiego /przy biernej postawie Jerzego Buzka/ oraz nie dopuszczona do publicznej prezentacji w polskim Sejmie /przez Marszałka Grzegorza Schetynę/.
W Poznaniu udało się zaprezentować wystawę bez cenzury.
 
 W ciągu 10 dni wystawę odwiedziło blisko 13.500 osób, w tym turyści zagraniczni oraz wielu młodych ludzi. Byli zwiedzający, którzy nie potrafili ukryć swego wzruszenia, czemu dali wyraz wpisami w księgach pamiątkowych.

Na zaproszenie Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej wystawę odwiedził między innymi Poseł RP Antoni Macierewicz, który 28 czerwca 2011 gościł w Poznaniu .
Z okazji 55 rocznicy Powstania Poznańskiego złożył wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Poznańskimi Krzyżami. Następnie zwiedził wystawę "Prawda i Pamięć Smoleńsk 2010", która prezentowana była w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku. Poseł stwierdził, ze nie było żadnych podstaw do ocenzurowania wystawy przez kwestorów w Parlamencie Europejskim.

Relację z wystawy i wizyty ministra Macierewicza można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ

Obszerną relację ze spotkania Antoniego Macierewicza z mieszkańcami Poznania opisaną TUTAJ można także obejrzeć  TUTAJ

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale