0 obserwujących
21 notek
13k odsłon
346 odsłon

Prosto z Poznania na Kongres Kobiet

Jarosław Kaczyński na kongresie "Polska jest najpiękniejszą kobietą w Europie"
Jarosław Kaczyński na kongresie "Polska jest najpiękniejszą kobietą w Europie"
Wykop Skomentuj

Polska najpiękniejszą kobietą w Europie - pod takim hasłem odbyło się wczoraj spotkanie kobiet w Warszawie. Przybyło ponad pięćset osób z całej Polski. Gościem kongresu prawicy był Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w swoim wystąpieniu do najważniejszych problemów kobiet w Polsce. Mówił o potrzebie uchwalenia i zaostrzenia przepisów chroniących kobiety przed przemocą, o zbyt niskiej liczbie żłobków i przedszkoli - głównych barierach dla kobiet pragnących pracować zawodowo i robiących karierę. Jak stwierdził, mała dostępność taniego budownictwa ciągle uniemożliwia rozwiązanie problemu mieszkaniowego, tak istotnego dla rodziny. Szczególny nacisk położył na poprawę warunków leczenia i godnego życia kobiet, zwrócił uwagę na dostępność do badań profilaktycznych i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, a jednocześnie na brak pieniędzy umożliwiający ich leczenie.

Wiceprezes PiS Beata Szydło krótko i dosadnie opisała obecny stan finansów państw Unii Europejskiej:
- Czy przypominacie sobie państwo taki kraj w Europie, na którego czele stoi kobieta i który stoi na progu bankructwa? Ja sobie nie przypominam.

Poseł Iwona Arent mówiła o problemach kobiet samotnie wychowujących swoje dzieci i roli państwa

Aleksandra Jankowska, lider PiS w Sopocie, stwierdziła, że nie parytety ale żłobki, przedszkola i dobre szkoły są potrzebne kobietom, a oparciem dla kobiety jest rodzina i dobre silne państwo.

Urszula Włodarczyk - lekkoatletka, wielokrotna medalistka, potrafiła połączyć sukcesy sportowe, pracuje równiez naukowo, wygłosiła pogadankę na temat zdrowia kobiet, zachęcając do osiągania celów - nie tylko w sporcie - najlepszą możliwą metodą: stopniowo, małymi krokami, ale wytrwale dążąc do sukcesu.

Joanna Siedlecka - pisarka, eseistka i reportażystka wywarła duże wrażenie na uczestniczkach kongresu.
W swojej twórczości (Jaśnie panicz, Czarny ptasior, Obława) podejmuje tematy łamiące tabu, studiowała akta bezpieki dotyczące ludzi kultury, szukała prawdy o polskich niepokornych pisarzach, więzionych i cenzurowanych, chcąc oddać im sprawiedliwość i pamięć.

Wzruszający film o Pierwszej Damie, ś.p. Marii Kaczyńskiej i utwór  "Dziewczyna o perłowych włosach" w wykonaniu kwartetu smyczkowego stanowiły o uroczystym nastroju spotkania.

Kongres kobiet stworzył znakomitą okazję do wymiany opinii i poglądów na temat roli kobiet także w życiu politycznym, nawiązywano nowe znajomości, zaproszenie na spotkanie z Poznańskim Klubem Gazety Polskiej otrzymała znakomita pisarka Joanna Siedlecka.

Relację filmową ze spotkania można obejrzeć  TUTAJTUTAJ
 

Zobacz galerię zdjęć:

Jarosław Kaczyński:Kobiecość i męskość to dwie formy tego samego fenomenu, jakim jest człowieczeństwo
Jarosław Kaczyński:Kobiecość i męskość to dwie formy tego samego fenomenu, jakim jest człowieczeństwo Była odważna, kiedy brakowało odwagi innym
Była honorowa wśród ludzi bez honoru

Maria Kaczyńska
Pierwsza Dama Iwona Arent o problemach samotnych matek Urszula Włodarczyk, wielokrotna medalistka Joanna Siedlecka kącik zabaw dla dzieci kwartet smyczkowy wykonuje utwór "dziewczyna o perłowych włosach" na cześć ś.p. Marii Kaczyńskiej Maria Zawadzka z Klubu Gazety Polskiej wręcza prezesowi PiS pamiątkę z wystawy w Poznaniu "Prawda i Pamięć Smoleńsk 2010" Pisarka Joanna Siedlecka została zaproszona do Poznania na spotkanie z członkami Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej Poznańska grupa kobiet z PiS i Klubu Gazety Polskiej Prosto z Poznania na kongres Przemiły poseł Adam Lipiński zabawia gości czekających na rozpoczęcie spotkania +7 zdjęć +8 zdjęć
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale