0 obserwujących
199 notek
97k odsłon
  587   0

JKM o Powstaniu Warszawskim

"Wśród ludzi, którzy 31 lipca podjęli decyzję o rozpoczęciu powstania było podobno tylko dwóch agentów sowieckich. A mimo to zdołali namówić grono wielu doświadczonych oficerów do wykonania tego samobójczego kroku.

Cóż: wypowiadania wojny nie wolno powierzać wojskowym – z tych samych powodów, dla których decyzji o zakupie cukierków nie powierza się dzieciom.

W powstaniu zginęło ponad tysiąc Niemców – i prawie 20.000 powstańców i ponad 200.000 cywilów. Wielokroć więcej niż zginęło w jakiejkolwiek bitwie stoczonej przez polskie wojska w ciągu całej historii Polski! Słynna rzeź Pragi – to 16.000 ofiar.

Powstańcy walczyli pomysłowo i bohatersko. Wszędzie zostaliby obsypani medalami. Ale też ci, co rozpoczęli powstanie, w każdym kraju trafiliby pod sąd wojenny. I co najmniej zostaliby zdegradowani do stopnia szeregowca.

Bo u żołnierzy cenimy odwagę. Ale u dowódców: również rozwagę.

Niestety: rośnie kolejne pokolenie „patriotów–bezmózgowców”.

Kto jest odpowiedzialny za tragedię powstania?

Oczywiście: dowódcy. Pamiętajmy, że powstanie miało być skierowane politycznie przeciwko Sowietom. Nie ma wątpliwości, że Armia Czerwona była traktowana jako wroga.

W takim razie dowódcy powinni wiedzieć jedno: skoro od 27-VII Radio Moskwa wzywało do powstania - to powstania nie należy rozpoczynać! Skoro namawia nas do tego wróg...

I to jest argument, który pojąć powinna nawet dżdżownica.

A tak ogólnie, to za tę katastrofę odpowiedzialni są romantycy - zwłaszcza spod znaku śp.Józefa Piłsudskiego. To oni wychwalali to absurdalne powstanie styczniowe - i za sanacji w szkołach je wysławiano, tłumacząc, że dzięki niemu Polska uzyskała niepodległość.

Jak gdyby nie uzyskały jej: Finlandia, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechosłowacja, itd., itd. ..., które żadnych powstań nie robiły. A ludność była tam też bardzo patriotyczna.

To wychwalanie tego powstania jest przyczyną wybuchu powstania warszawskiego.

Przyczyna jakiej klęski będzie wychwalanie powstania warszawskiego?

Bo dziś usłyszałem WCzc.Jarosława Kaczyńskiego mówiącego, że dzięki temu powstaniu Polska jest Polską...

Makabra!

Moja wymiana zdań z p.Andrzejem Waydą:

On: Może to było ostatnie pokolenie co za Polskę chciało oddać życie; dlatego z krytyką trzeba ostrożnie.
Ja: Toteż nikt tamtego pokolenia nie krytykuje. Ale właśnie dlatego, że ta walka skończyła się klęską, następne pokolenia już nie chcą oddawać życia!"JKM

Zapewne dlatego nie mamy teraz w Polsce elity politycznej, mamy tylko karierowiczów lub pożytecznych idiotów. Najlepsi wyginęli w Powstaniu, a ich resztki dobito w UB-eckich kazamatach.

Cześć ich pamięci!

 

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale