Przedwieczorny Przedwieczorny
263
BLOG

Podziękowania dla Krakowianki 56

Przedwieczorny Przedwieczorny Kultura Obserwuj notkę 27

Muszę to napisać bo zaskoczyła mnie otwartość wyznawczyni patoopozycji.

Pod notką o tym, że bank PKO BP nie będzie pobierał prowizji od wpłat na WOŚP Krakowianka 56 napisała:

"Proszę o więcej plucia na WOŚP , bo im więcej jadu tym więcej wpłacamy na orkiestrę."

Od bardzo dawna wiedziałem, że to nie żadna z serca płynąca chęć pomocy potrzebującym tylko zwyczajna z premedytacją przez szefa orkiestry wykorzystywana bezmyślna ślepa nienawiść powoduje ofiarowywanie pieniędzy na ten czy inny wyznaczony przez szefa cel.

Bardzo dziękuję Krakowiance 56 za mimowolną szczerość. Zresztą podyktowaną tą samą nienawiścią.

Nie wiem kto pierwszy na to wpadł Tusk czy Owsiak ale obaj świetnie rozgrywają podziały. Jeden dla popularności formacji drugi dla pieniędzy, ale sposób jest ten sam. Ten podział, który przypisują Kaczyńskiemu w gruncie im służy a im jest głębszy tym lepiej.

Wiadomo: is fecit, cui prodest

Krakowianko 56 dziękuję.


https://www.salon24.pl/newsroom/1279738,najwiekszy-polski-bank-postanowil-zakonczyc-spekulacje-chodzi-o-wplaty-na-wosp


Złote myśli takich różnych: „czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale to zabrzmi dziwnie, w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą, nie za to biorę pieniądze, i nie to powinienem tu robić” Donald Tusk, Przekrój nr 5/2005 .........................................................................................................“Główną motywacją mojej aktywności politycznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno…” Donald Tusk Gazeta Wyborcza”, 15–16 października 2005 ......................................................................................................... "Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie. (...) O PiS nie chcę mówić. Tam są moi przyjaciele. (...) Samego PiS nie chcę oceniać, jest tam dużo wspaniałych ludzi. Stefan Niesiołowski - w wywiadzie "Naśladujmy Litwę", Życie 01.08.2001 .........................................................................................................Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO. Stefan Niesiołowski - "Świecące pudełko", Gazeta Wyborcza 19.09.2001 ........................................................................................................." PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?" - RR-K

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura